avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2032 soluții astăzi
Forum Activitate grumeza olga

Activitate grumeza olga

da, sigur, eu ii dau voie sa vie la mine la domiciliu ca sa viziteze copilul,numai ca e o alta problema ca el nu doreshte asa ci face tot prin AS si Protectiea Familiei.
Multumesc mult pentru sfaturi.
insa fostul sot ma ameninteaza ca daca nu voi respecta regulile de Aistenta sociala si Protectiea Familiei, atunci el se va adresa la instanta cu cererea pentru a stabili domiciliul minorului ce el.
instanta de judecata a hotarit ca locul de trai a copilului minor sa fie cu mine , dar nu mea stabilit nici o obligatie de un program de vizita a tatalui cu copilul.
buna, ma numesc Olga, sunt divortata cu sotul de 5 luni,din casatoriea noastra in comun avem un copil minor SABINA nascuta 18.10.09 care se afla la educatiea si intretinerea mea, comportamentul violent al sotului Victor era imposibel de tolerat in care nu mai intretineam relatii de familie,eram batuta de sot cit si de parintii lui,in plus eram tinuta si incueata in incapere. cazurile de violenta leam sesizat la politie.Dupa divort judecata a hotarit ca copilul sa ramie cu mama adica cu mine. dupa asta fostu sot impreuna cu mama sa au scris o cerere la Sectiea Asistenta sociala si Protectiea Familiei, privind stabilirea orelor de program de vizita cu copilul. acum as vrea sa aflu daca sunt obligata sai aduc copilul la o ora stabilita de el ca so viziteze, si pe cit timp are el dreptu sa ea copilul la el dupa ce fetita implineste un an? Am eu dreptul cu fetita sa plec din tara pe timp de 90 de zile fara stirea lui????