avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Activitate maria bloj

Activitate maria bloj

Răspuns la discuția executare silita
multumesc frumos pt interesul acordat mesajului meu :((
Răspuns la discuția executare silita
Va multumesc foarte mult! inca ceva....daca depun lunar bani in conturile lor,,jumatate din salariul meu pe care l-am si dovedit,NU ar trebui sa ajung la executare silita,nu-i asa?
Va multumesc frumos!
buna ziua,
situatia este urmatoarea,in urma cu 2 ani am obtinut un imprumut de nevoi personale de la o anumita banca,insa dupa 10 luni nu am mai putut plati ratele in totalitate intrucat am ramas fara serviciu.am anuntat banca ,ca ma aflu in imposibilitatea de a plati ratele insa aceasta nu m-a ajutata in nici un fel.ulterior m-am angajat si am inceput sa depun lunar o anumita suma de bani,in functie de ce venituri aveam.acum am 200 de zile intarziere la creditul de nevoi personale,insa eu depun bani lunar in conturile bancii, si sunt amenintata cu executarea silita desi eu nu am nici un bun pe numele meu.mi s-a spus de catre un angajat al bancii k daca ajung la exec.silita se poate pune sechestru si pe bunurile parintilor,respectiv bunurile din locuinta declarata in contract,pt k locuiam cu parintii.este posibil k bunurile din locuinta parintilor sa fie puse sub sechestru desi nu sunt pe numele meu?
va multumesc foarte mult!