avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate specialul_67

Activitate specialul_67

Discuție PRETENTII
In cursul lunii iunie 2010 am actionat in instanta 3 firme de cabluri(cablu tv,internet,telefon) [EDITAT].Ultima firma de cabluri [EDITAT] a cedat incheiind un contract confidential (acordarea pe termen nelimitat a solicitarii mele *cablu tv ,internet (,iar celelalte 2 firme de cabluri [EDITAT] nu vor sa raspunda solicitarilor*pretentilor) mele.
Va aduc la cunostiinta ca respectiva firma de cabluri [EDITAT],nu detine nici un fel de aprobare de pozarea respectivelor cabluri pe proprietatea personala nici macar de la Asociatia de proprietari arondata blocului respectiv si nici de la proprietarul imobilului dela adresa respectiva.incapand cu anul 2000-2010.,iar respectiva firma de cabluri [EDITAT] nu detin sub nici o forma nici un fel de acord de instalare a respectivelor cabluri cablu tv ,internet,telefonie pe balcoanele si peretele exterior al imobilului proprietate personala.Am solicitat anumite sume reprezentand daune ,despagubiri si chiria acestor firme de cabluri considerand caau incalcat abuziv proprietatea personala.Mi s-a comunicat de catre presedintele completului de judecata ca trebuie sa precizez pretentiile in lei si sa timbrez actiunea la valoarea respectiva.
PRETENTII.[EDITAT] - 61.992 Ron 2000-2010
PRETENTII.[EDITAT].21.420 Ron 2007-2010
TIMBRAREA ACTIUNILOR LA VALOARE.
[EDITAT]-2851 Ron -plus timbru judiciar de 5 Ron
[EDITAT]-1396 Ron. -plus timbru judiciar de 5 Ron
Va aduc la cunostiinta faptul ca actiunea este facuta pe numele meu -sot,iar proprietarul imobilului respectiv este sotia mea.
Mentionez faptul ca atat eu cat si sotia mea nu avem serviciu si nu detinem nici un venit de nici un fel si as dori sa stiu daca exista posibilitatea sa nu platesc acele sume 2851 Ron respectiv 1396 Ron-timbrarea actiunilor la valoare si daca imi poate fi admisa actiunea mea,deoarece proprietara imobilului respectiv este sotia mea.CE SANSE EXISTA SA CASTIG ACELE PRETENTII-DESPAGUBIRI,DAUNE CHIRII,DEOARECE ACELE FIRME DE CABLURI AU INCALCAT ABUZIV PROPRIETATEA PERSONALA NEAVAND NICI UN FELDE ACORD .
VA MULTUMESC ANTICIPAT
CU DEOSEBIT RESPECT.
Am contactat credite bancare de nevoi personale.De aproximativ 2 ani sunt in imposibilitatea de plata a creditului bancar.Sunt asaltat cu scrisori de somatie de catre firmele de recuperare creante.Va aduc la cunostiinta ca de aproximativ 2 ani de zile numai lucrez,deoarece numai imi gasesc de munca.De asemenea va aduc la cunostiinta ca nu detin nici o proprietate,automobil,absolut nimic pe numele meu.Locuiesc cu sotia mea la socrul meu,in casa lui.As dorii sa stiu ce mi se poate intampla,deoarece sunt amenintat in continuare de catre angajatii firmei de recuperari creante ca ma vor actiona in instanta ptr fraude sau ca-mi vor lua casa socrului meu.Vreau sastiu exact ce pot sa fac si mai exact ce pot patii in acest caz.VA MULTUMESC ANTICIPAT PTR RASPUNS.