avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Activitate Basiltm

Activitate Basiltm

Răspuns la discuția deportatii in fostul urss
Multumesc celor care mi-au raspuns! Chiar daca pare ciudat, deabia astazi am citit raspunsurile la intrebarea mea. Stiu, au cam trecut anii totusi doresc sa aflu daca mai pot eu sau mama mea sa facem ceva in legatura cu situatia mai sus mentionata? Va multumesc mult si de aceasta data voi citi mai des raspunsurile(mi-am recuperat datele de accesare al site-ului).
Cum poate o persoana fizica de pe continentul american sa deschida un caz la un Tribunal international? Sunt persoanele fizice excluse de la un Tribunal international? Pe scurt: un caz incheiat abuziv in lipsa acestei persoane pe continentul american. Avand in vedere ca nu s-a luat in considerare nici o proba si in lipsa persoanei respective, avocatul acesteia a trecut de partea opusa plecand cu dosarul acesteia. Partea opusa cunoscand cazul de la avocatul ce a trecut de partea lor a reusit sa inchida cazul imediat dupa ce a aflat ca aceasta persoana a plecat temporar din tara respectiva. Poate aceasta persoana sa faca vreun demers in privinta asta la vreun Tribunal international sau nu? Daca da in ce forma si ce are nevoie?
Multumesc.
hi! cine ma poate ajuta? este vorba de fostii bunici, care au fost deportati in urss. unde se poate face vreun demers, pentru despagubiri? adresa, telefon, lege nr/data etc.
multumesc anticipat!