avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1013 soluții astăzi
Forum Activitate kingsound1

Activitate kingsound1

Răspuns la discuția Dilema MARE - admitere INM 2012
te rog frumos trimite-mi si mie lista cu carti. multumesc mult
Răspuns la discuția USH/ (re)licentiere
Data post: Joi, 12 August 2010, 19:54
cred ca e ca in armata ,de fapt nu ai de unde sa stii tu,erau acolo elemente care nu puteau lega doua cuvinte in civilie si pe care comandantii ai puneau shefi tocmai pentru a avea siguranta ca au totul sub control ,respectivii si-ar fi dat viatza sa ramana in armata si sa comande ca in civilie luau numai suturi in dos.
asa si-acum ,snobii si cei pentru care terminarea facultatzii a reprezentat o pierdere a publicului spectator din sala de spectacol unde ei asi etalau zilnic figurile devenind insuportabili in primul rand pentru colegii lor de breasla isi perimit acum sa comenteze si sa denigreze aceasta noua forma avansata de invatzamant.
daca sa inventat computerul noi invatzam cu el ei n-au decat sa sape cu plugul de lemn.
deci in final un raspuns clar :
cei care denigreaza o fac din snobism ptr ca nu stiu cum e sa muncesti o diploma fara sa ai ocazia sa faci din ochi profesorului si pentru ca parintzii lor i-a dat la o facultate de stat indiferent de cat ar fi costat asta ca ei sa aibe unde-si etala figurile.
oricand subscriu pentru progres!
nu dau cu sapa de lem daca am tractorul in curte
am mai ratat ceva litere scuze sunt la serviciuB-)
va multumesc!
Sunt student al ush licentiat in anii contestatzi de MECT, muzica 2008 id ,respectiv Relatii internationale si studii europene 2009 id, actualmente masterand la USH Bucuresti Marketingul si Managementul serviciilor forma de invatamant id angajat in baza primei diplome a facultatii de muzica.
Intrebare:
Este legala anularea diplomelor dobandite in urma examenului de licenta cu semnatura si stampila MECT?
Ce baza legala are organizarea examenului de relicentiere?
Cat de legala imi va fi diploma de master de anul viitor?
Ce procedura juridica poate fi urmata pentru a lamuri aceasta situatie cu diplomele ush si ce sanse de castig am avea in instantza noi ca studentzi ?
Va multumesc!