avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1756 soluții astăzi
Forum Activitate alexalexxx

Activitate alexalexxx

buna ziua . am si eu o problema , sunt citat intrun proces , un martor care de fapt el este inculpat intrun dosar cu credite bancare declara ca eu l-am amenintat ca-i sechestrez familia daca nu-si retrage declaratia inpotriva unor persoane care sunt cu el in dosar , acest tip este si un informator al dicotuli , eu nu am vb cu el in viata mea dar sa-l m-ai si amenint el sustine ca l-am amenintat acum un an jumate fara nici un martor care sai sustina declaratia , dar in baza aceste declaratii eu sunt citat in istanta ca inculpat la legea 39/2003 art 7. mentionez ca anchetatorul dicot are ura personala pa mine din alte motive , in dosar sunt 7 persoane arestate eu eram prieten cu ei cu arestatii si sa ma bage si pa mine nu aveau alta solutie decat sa-l puna pe praduitorul lor sa ma acuze si sa ma bage la grup infractional si pa mine , eu intreb se poate in baza acestei declaratii a acestui informator . in cazul in care nu poate dovedi cele scrise de informator eu ce pot face in potriva lui ca a dat declaratie mincinoasa si sa-i trag la raspundere atat pe el cat si pa anchetator.va multumesc