avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1205 soluții astăzi
Forum Activitate LegendKiller0507

Activitate LegendKiller0507

Momentan nu am mai primit nimic, pur si simplu nu l-am bagat in seama (nu i-am raspuns la mail-uri).
Am urcat tot documentul din nou, acolo nu se putea vedea.

[ link extern ]

Ajutati-ma cu un sfat, ce ar trebui sa fac in continuare.
Eu am primit instiintarea de la Robert Fechner si nu de pe domeniul lui, fechner-legal.de ci de pe robert.fechner@photography-defender.com.
Datele sunt identice cu cele de pe site-ul oficial insa la contul bancar este un cont care apare si pe alte 2 forumuri si acolo oamenii zic ca ar fi teapa. Este aceeasi suma specificata si la ei ca la mine.

Am sters-o de la primul email.
Dar mai departe cum sa procedez? Sa-i contactez... (daca da, ce le pot spune)?

Multumesc.
Buna ziua,
Acum cateva zile am primit un email de la un avocat din Hamburg cum ca, am folosit o imagine pe site-ul companiei mele timp de 8 luni de zile si ca ei cer daune de 6000€ + taxe de judecata. Dar imi fac o oferta si daca platesc in decurs de 14 zile pot plati 10% din acea valoare (adica undeva la 650€ intr-un cont al clientului).

Poza a fost luata in momentul in care am decis sa lansam site-ul. Nu a fost modificata (nu avea logo-ul fotografului sau altceva text pe ea).

Cum ar trebui sa procedez in continuare? Site-ul a fost facut de o alta firma din Romania insa a fost in sistem barter si nu avem contract / acte doveditoare ca ei au facut site-ul ci doar un link la ei in portofoliu.

Multumesc.