avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Activitate Emina

Activitate Emina

Va multumesc mult :)
Va doresc o zi buna
Va multumesc pentru promptitudine,
Iertati-ma pt atatea intrebari, insa am primit ff. multe sfaturi contradictorii zilele astea si nu stiu ce sa mai cred.
Dupa ce ma inregistrez, voi putea administra propriul birou de traduceri?Adica clienti, colaboratori toate limbile-pe baza de contract- in principiu la fel ca un srl(dar cu mai putine impozite)?
Va multumesc si ma scuzati inca o data
Va multumesc pt. raspuns,
Detin deja autorizatie MJ, insa m-ar interesa sa deschid un birou, unde sa primesc comenzi, si sa colaborez cu alti traducatori pt alte limbi pe baza unor contracte. Insa nu stiu ce forma legala sa adopt: srl, II.
Ca PFA, am inteles ca pot sa colaborez eu, ca traducator, cu alte birouri, insa ma intereseaza sa deschid eu biroul, sa ma ocup eu de el, si sa am colaboratori
Buna seara,
Am citit subiectele legate de birouri de traduceri, insa am o nelamurire. Poate un traducator autorizat sa deschida un birou, colaborand cu alti traducatori pe baza unor contracte?Daca da, ce forma legala poate sa adopte:srl, II?Intreb pt ca mi s-a spus ca e suficienta inregistrarea la Administratie(fara a face srl sau II), dupa care se pot prelua comenzi de traduceri de la clienti, iar cu colaboratorii se lucreaza pe baza unui contract.
Cum e mai bine?
Multumesc