avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Activitate Stellina_blu

Activitate Stellina_blu

Răspuns la discuția admitere sng 2010
Nu mai e nimic sigur cu examenul asta? Acum se da , acum nu se mai da! Acum scot la concurs numai curtile , acum le amana si ele! Doamne, Doamne ce tara!#-o
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Buna, tuturor! Am sunat la secretariat la SNG si bineinteles nimic concret, de ce oare? Eu nu inteleg nimic!#-o Parca ar fi un secret de stat! Suntem primi interesati si vizati de acest examen e normal sa ne intereseze si sa cautam anumite raspunsuri. Numai ca ei nu inteleg asta si nici nu-i intereseaza. Concluzia: nu se stie decat ceea ce s-a anuntat, adica examenul se amana pentru anul 2011. Nimic altceva. Pentru mai multe detalii trebuie sa asteptam anul 2011. Eu m-am impacat cu ideea sper insa sa sustinem acest examen la inceputul aului , prin februarie, martie, nu in toamana, ar fi prea de tot. Cert e ca noi trebuie sa continuam sa invatam , sa repetam, pt ca ar fi pacat sa uitam tot ceea ce am invatat pana acum! Asadar, spor la invatat si nu va dati batuti! Va veni si timpul nostru!
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Buna, tuturor! Scuzati-mi absenta, dar dupa vestea "frumoasa" pe care ne-au aruncat-o in fata chiar aveam nevoie sa-mi iau acea vacanta la care renuntasem pentru a invata la acest examen. Acum cu forte proaspete ma reapuc de invatat caci pana la urma tot vom da acest examen, putin mai tarziu, dar il vom da. Trebuie sa luam lucrurile cu calm si sa mergem inainte!
Răspuns la discuția admitere sng 2010
:(( Buna colegi! Ce mai pot zice am ramas fara cuvinte la propriu. Poate veti rade de mine , dar am izbucnit in plans. Chiar se poate sa-si bata joc in halal asta de noi? Si eu ca si voi mi-am pus toate sperantele in acest examen. Nu pot sa cred in ce tara traim si se mai intreaba "mai marii tarii noastre" de ce toti tinerii pleaca din tara asta. Dar de ce ai avea motive sa mai ramai in afara de faptul ca aici ai familia si prietenii? Faci o nenorocita de facultate unde iti tocesti nervii si coatele si dupa ce termini ce faci.....? Astepti sa gasesti un servici, cum nimeni nu se prea uita la cei fara experienta....mai astepti putin. Ce mai astepti? Un anunt al unui examen in care iti pui toate sperantele. Ce se intampla? Te apuci de invatat, te stresezi, esti mereu agitat si apoi ....... surpriza! Examenul se amana. Mai asteapta putin, de parca nu ai asteptat destul! Ce tara! Si ne mai intrebam de ce oare toate tarile merg inainte si noi ramanem in urma sau chiar mergem inapoi. Ce dezamagire! #-o:((
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Dragi colegi, am o noutate pentru voi, mai ales pentru cei care au picat examenul la INM acest an. Cei de la INM vor sa mai organizeze un alt examen anul acesta. Eo veste buna, nu? Zic ca aceasta sesiune a fost un esec total si ca intr-adevar unele intrebari au fost de o dificultate foarte ridicata. Asa ca pentru cei interesati... mult succes! =D>
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Buna dimineata! Din experienta mea de anul trecut pot sa va zic ca subiectele trebuie tratate scurt si la obiect conform codurilor sau legilor. Dezvoltarea unui subiect nu se puncteaza. Poti scrie n pagini despre subiectul respectiv, dar daca nu ai scris exact ceea ce iti cerea intrebarea nu ti se puncteaza. A fost si un subiect tip sinteza " Delegarea grefierului", asta anul trecut in toamna, dar acum in februarie totul a fost foarte " scurt". Puteti intra pe site-ul Sng si gasiti acolo toate subiectele de anii trecuti. Asta ca sa va faceti o idee, dar oricum ei tot timpul au mai schimbat cate ceva. Multa bafta si spor la invatat, pentru ca se apropie ziua cea mare!
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Buna dimineata, dragi colegi! V-ati trezit bine azi? Pentru ca ne asteapta o noua zi de coduri, legi....ca doar asta-i viata noastra! Bubualex, nu pot sa zic decat ca esti o dulce si intradevar ai dreptate in ceea ce spui. Nu e un forum de gramatica si nu cred ca trebuie sa fim rautaciosi cu cei care mai scapa cate o gresala, se poate intampla oricui! Suntem aici se ne ajutam, atat cat este posibil, sa schimbam impresii, idei, etc. OK, revenind la INM, e intr-adevar tragic ce s-a intamplat, dar capul sus colegi, trebuie sa fim mai optimisti ( si sa invatam bineinteles, doar cu optimism nu ajungem nicaieri) nu se stie inca cum va decurge examenul nostru. E normal sa tremuri un pic cand te gandesti ca multi din cei care au picat la INM ni se vor alatura, dar toti avem o sansa si trebuie sa facem tot ce ne sta in putinta sa nu o pierdem! Hai capul sus, burtica pe carte si mai vorbim! Spor tuturor! Si mai ales celor cu bebiti pentru ca pentru ei cred ca e greu intr-adevar.
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Buna tuturor! Ce mai faceti, colegi? Si eu am primit "faimoasa" oferta. Nu cred in prostii, ce inveti tu e bine invatat. Hai sa nu ne amagim singuri, daca nu invatam noi nimeni nu poate sa faca asta in locul nostru. Oricum nu cred ca exista cineva care a dat importanta acestei oferte. Eu inca ma lupt cu procedura penala! Voi? Pa
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Buna tuturor! Ce mai faceti? Bubualex, ceea ce spui tu e adevarat referitor la complexitatea si dificultatea subiectelor. Anul trecut au fost putin mai dificile si cu raspunsuri scurte pentru ca a fost si prima data cand la inscriere s-au acceptat doar cei cu studii superioare si au fost si foarte multi in comparatie cu anii trecuti, dar anul acesta in februarie au fost mult mai simple si mai scurte. Au fost chiar si acele subiecte Adevarat sau Fals. Insa noi nu stim cum anume va fi in noiembrie.
Nac, intr-adevar a trecut canicula acum sper sa vina si sporul. Ieri a fost ok, am parcurs 40 de pagini, sper ca si azi va fi la fel.
Marius, eu cred ca poti fara probleme sa te apuci de invatat, mai ales ca ai mai trecut prin materie. Mult spor! Si ne intalnim la examen, sper! Eu zic ca merita sa incerci.
O zi frumoasa tuturor si mai vorbim!
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Buna dimineata, colegi! Cu multa placere, Arhilili! Si alta data! Ce mai faceti? La voi cum mai merge cu invatatul? Eu....#-o! Si apoi ma adun si-mi zic ca trebuie! Codurile le-am mai citit, dar prin legi nu am mai trecut de anul trecut si cum spunea si nac acolo trebuie sa ne "luptam" cu atributiile. Asta e! Cu spor inainte!