avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1262 soluții astăzi
Forum Activitate Stan Madalin

Activitate Stan Madalin

Va multumesc tuturor pentru sfaturile si ajutorul acordat!Va doresc o zi cat mai usoara din toate punctele de vedere.Sper sa iasa corect si firesc.Sa vedem in ce ape ne 'scaldam' pana Vineri,ultima zi.Pe curand :)
Va multumesc tuturor pt ajutor,si va rog sa ma crede-ti ca nu ma gandesc sa-i vdau in judecata,dupa 2 ani in care fiecare a tras din greu sa ne terfelim prin noroi.Pus si simplu atat le-am cerut,pana imi gasesc alceva,tinand cont de criza va dura ceva,mai ales ca locuiesc intr-un oras de provincie...macar sa pot lua o perioada acest somaj.As mai avea o intrebare:imi pot schimba fara sa semnez vre-un act aditional la fisa postului,incadrarea in firma?in sensul sa ma retrogradeze ca functie astfel incat sa imi dau demisia?
Va multumesc frumos,in toata aceasta perioada cat am fost angajat am asistat la diferite scenarii de acest fel,dupa 2 ani in care practic fiecare dintre noi a tras din greu acolo,ieri am fost anuntat,repet fara motiv,societatea o sa fie bine mersi in continuare ca trebuie sa inceteze colaborarea noastra,cum am spus fara sa am vreo abatere de cand sunt angajat la dansii...CU ACORDUL PARTILOR neeparat,deoarece,probabil vor sa ma inlocuiasca,lucru improbabil daca ma concediaza.Nu m-i s-a spus de preaviz,nu de ce,pur si simplu,mailul primit de sefa mea directa(a gresit ca m-i la aratat),mail venit de la CEO-ul firmei,suna cam asa,"colaborarea noastra cu Stan Madalin trebuie sa inceteze maxim pana pe 20.08.2010,ai grija cum il faci sa-si dea demisia",iar de atunci diferite presiuni,ca te vom retrograda,ca iti vom cauta anumite greseli din urma,etc,le-am transmis desigur ca nu voi ceda,iar daca vor sa plec sa ma concedieze(nu ma intereseaza ca timp de 6 luni nu pot angaja pe pestul meu)de aici intreaga neintelegere...
Buna ziua,lucrez intr-un call center,in vanzari,ieri din senin am fost anuntat ca,colaborarea mea cu firma respectiva mai dureaza fix pana pe 20.08.2010.Nu m-i s-a dat vre-un motiv anume,cu toate ca din rapoartele facute vanzarile au inregistrat o oarecare crestere in ultima vreme,fata de perioada cat am fost in concediu...Lucrez ca sef departament acolo,iar dupa aproximativ 2 ani petrecuti acolo,in care nu am avut un avertisment sau un referat m-i s-a transmis ca pot pleca numai cu acordul partilor(cum au tot fortati in acesti ani fosti angajati),lucru cu care nu sunt de acord deoarece doresc sa beneficiez de art. 65.Firma are mai mult de 200 de angajati,si vor cu tot pretul sa ma forteze prin diferite motive sa plec cu acordul partilor,lucru cu care categoric nu sunt de acord,mai ales ca in firma rezultatele proiectului meu de vanzari in decurul acestei perioade cat am fost angajat au fost printre primele.Mai mentionez ca am Cm inregistrata la ITM pe o perioada nedeterminata.Ce ma sfatuiti sa fac?Multumesc anticipat!