avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Activitate miorita54

Activitate miorita54

Răspuns la discuția testament
multumesc pentru raspuns=D>
Răspuns la discuția testament
multumesc pentru raspuns!=D>
Discuție testament
Mama mea vitrega mi-a facut un testament la un apartament cumparat inpreuna cu tatal meu.Vreau sa stiu daca el poate fi contestat de fratii si surorile ei,ea neavand copii deloc?Testamentul este facut la notar.La ce pot sa ma astept?Multumesc.=D>
Răspuns la discuția chirias-proprietar
Va multumesc pentru rspuns.Sa inteleg ca trebuie sa-l dau in judecata,altfel nu pot intra in propriul spatiu ocopat de un om care a incalcat contractul facand fel si fel de modificari si neplatind nici chiria.Am incercat o rezolvare amiabila si pretinde bani pentru modificarile facute la cladire!Sunt un om batran si nu am puterea sa umblu prin tribunale,ALTA SOLUTIE NU ESTE?
Am un spatiu comercial pe care l-am inchiriat pana in 2015,una din conditii fiind ca toate modificarile in structura cladirii sa se faca cu acordul meu .Cea ce nu s-a intamplat si am reziliat contactul din luna mai.Pana acum chiriasul nu a eliberat spatiul si nici chiria nu si-a platit.A incuiat si nici la telefon nu raspunde.Politia a refuzat sa intervina.ca nu este de competenta lor.Va rog sa-mi spuneti cum sa procedez astfel incat sa nu incalc legea.Pot sa-l evacuez fortat si sa-i pun sechestru pe lucruri?Va rog ajutati-ma,sunt pensionar si am70 de ani,cum sa procedez?