avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 468 soluții astăzi
Forum Activitate corina bubuianu

Activitate corina bubuianu

Răspuns la discuția accident rutier
am trimis la judecatorie sa verifice in dosar si acolo este trecut tot tratamentul de care am avut parte in spital( fase, fire pt operatie, medicamente- care o parte din ele sunt cumparate de mine). mai scrie ca trebuie sa platesc spitalului o suma de bani+penalizarile adunate in cei 3 ani de la externare pana acum. in rest, nimic .
Discuție accident rutier
Buna,
am avut un accident rutier acum 3 ani in care am fost vinovata si m-am ales cu fractura de femur. am fost internata in spital cu adeverinta de student si acum dupa 3 ani de zile, am primit citatie ca sunt data in judecata de catre spital. de ce? nu stiu. in aceasta perioada nu am primit nici o instiintare ca ar trebui sa platesc ceva, am iesirea din spital, toate actele sunt ok.
este posibil ca aceasta adeverinta de student sa nu fie valabila in cazul in care esti vinovat? statul nu iti deconteaza in cazul asta spitalizarea?
ma gandesc ca trebuiau sa ma anunte de asta in momentul in care eram internata...nu dupa 3 ani.