avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1787 soluții astăzi
Forum Activitate dana_duman

Activitate dana_duman

Răspuns la discuția lovire
buna si va multumesc de raspuns
dar daca nu supar as dori sa va intreb daca este pus sub urmarire penala si urmeaza sa fie audiat de procuror mai are rost sa se impace in cazul in care acel domn este deacord sa se impace?
sau avand acel rest de pedeapsa de 8 luni nu mai este nici o scapare?????/
va rog sa imi raspundeti
va multumesc mult
Răspuns la discuția lovire
din suflet va multumesc dar as dori sa va mai intreb daca doriti sa imi raspundeti.
dar si in cel mai nefericit caz banuiesc ca ar trebui sa se judece procesul si dupa mai multe procese probabil ca o sa ii vina mandatul?
banuiesc ca nu poate sa ii vina mandat de arestare inainte chiar daca are acele 8 luni?
si nu am inteles cum este cu acele 8 luni rest de pedeapsa.
daca a comis fapta de lovire dupa 8 luni de la eliberate din penitenciar nu se mai pune restu acela de 8 luni???????? sa nu va suparati dar as dori sa va pun 1000 de intrebari.multumesc mult:love1:
Răspuns la discuția lovire
buna ziua
dar referitor la intrebarea mea daca se impaca in timpul procesului,nu mai face deloc puscarie???????????
sau orcum avand cele 8 luni rest de pedeapsa,o sa le execute???????
va multumesc mult
Discuție lovire
buna ziua
doresc sa va intreb urmatoarele lucruru:
sotul meu a fost condamnat si in urma eliberari a mai ramas cu un rest de pedeapsa de 8 luni,dupa o perioada de 5 luni a fost implicat intr-un scandal .
persoana care a fost lovita de sotul meu a fost la medicina legala de unde are un certificat medico legal din care rezulta exact 5 zile de spitalizare si 16 zile de ingrijiri medicale.
prin urmare ia fost intocmit dosar penal sotului meu si as dori sa imi spuneti ce se poate intampla sau daca se poate rezolva cumva sa nu mai faca puscarie.
va multumesc