avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1238 soluții astăzi
Forum Activitate aldona

Activitate aldona

Răspuns la discuția Partaj.....si multe nelamuriri
Casa e a mea,cumparata de mine,inainte de casatorie
Buna ziua! Sunt divortata de curand,iar ceea ce ma nedumereste este partajul.Inainte de casatorie am cumparat o casa in care am locuit in toti acesti ani si la care s-au adus anumite imbunatatiri.Cel care aducea venit in casa era fostul sot,iar din el traiam 3 persoane,noi doi si un copil.Imbunatatirile facute la casa au contribuit cu materiale si parintii mei.Eu am vandut o bucata de teren,teren proprietate personala,acum 4 ani,in valoare de 20 000 Euro,iar din acel moment am putut sa facem imbunatatiri in casa,am tras gaz metan,am pus centrala,parchet,tamplarie pvc si am cumparat un autoturism.In principiu,fostul sot a fost de acord sa impartim bunurile de comn acord,el parasind domiciliu din luna mai si luand cu el o mare parte din bunuri si automobilul care am cazut de acord sa ii ramana.Acum ma tracaseaza si ma ameninta cu partajul,eu neputand sa fac dovada lucrurilor pe care el le-a luat.Daca s-ar ajunge la partaj,fiind luata in considerare toata contributia mea la imbunatatirile facute,care ar fi sansa mea in procesul de partaj si cum pot dovedi ca multe din materialele necesare imbunatatiri au fost de la parintii mei.
Va multumesc, anticipat pentru raspuns!