avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Activitate superalex200

Activitate superalex200

Ok multumesc deocamdata ... o zi buna.
A primit mama mea o citatie ea este plecata in italia inca nu am reusit sa vorbesc cu ea si cred ca si ea tot o sa trebuiasca sa consulte un avocat care acolo in italia nu prea este de acceia ma adresez cu intrebarea mea aici pe site.
E chemata in instanta, camera 18, completul nr.2 penal cu arestati, coruptiesp, in ziua de 15 Septembrie 2010, ora 8:30, in calitate de intimat, in proces cu ....... in calitate de petent pentru Fond - plangere impotriva rezolutiilor sau ordonantelor procurorului de netrimitere in judecata (art.278 ind.1 C.p.p.) " [ link extern ] * "
DOSARUL NR. 9616/182/2010 "
Acum intrebarea este ce e de facut ea nu poate sa vina din italia .. ma pot prezenta eu in locul ei ? iarasi de avocat nu tare vine vorba, se mentioneaza pe citatie ca:
Partea citata are dreptul la un aparator cu care sa se prezinte la termenul fixat.
In cazurile prevazute de art.171 alin.2 si 3 Cod Procedura Penala, apararea este obligatorie, iar in cazul in care partea nu isi alege aparator cu care sa se prezinte la termenul fixat, i se va desemna un aparator din oficiu.
si ca sa inteleg si eu anumite chesti ce e intimat (am inteles de pe forumuri ca poate fi ca martor)