avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate gya_dulcyk

Activitate gya_dulcyk

Răspuns la discuția furt calificat
in Romania se poate elibera pe cautiune?
Răspuns la discuția furt calificat
mai am o intrebare daca se poate sami dati un raspuns, dumneavoastra fiind un avocat bun din cta presupun ca stiti programul de vizita pentru detinutii de la ipj cta.va rog sami dati un raspuns, cand as putea sal vizitez si cate persoane au voie pe zi sa intre la vizita.multumesc frumos
Răspuns la discuția furt calificat
are 21 de ani, multumesc
Răspuns la discuția furt calificat
nu, persoana jefuita nu era acasa, dar din cate stiu pt furt calificat este acuzat, multumesc pt rsp dumneavoastra
Discuție furt calificat
buna seara, am un prieten care in urma cu cateva zile a intrat in casa unei persoane impreuna cu inca un prieten si au furat bani, ob de valoare si trei arme.sau recuperat numai banii si ob de valoae dar armele lea luat prietenul acestei persoane si nu vrea sa spuna unde sunt nici akm.au fost prinsi la furat in aceeasi seara, au fost dusi la tribunal si siau recunoscut pedeapsa, unul din ei avand inca vreo 6 dosare de acest gen, a fost arestat pt 19 zile iar prietenul meu fiind la prima abatere a fost trimis acasa pt 5 zile iar dupa aceste zile au trimis cu mandat de arestare pe numele lui pt furt calificat pt 29 de zile.acum intrebarea mea este daca va primi inchisoare dupa aceste 29 de zile sau daca va primi cu suspendare fiind la prim abatere si fiind si student la facultate.va multumesc