avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters167028

Activitate ContSters167028

Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Nu este exagerat sa fie obligat prin instanta donatarul sa execute o sarcina stipulata in favoarea donatarului? In astfel de cazuri donatia ar trebui revocata si atat.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Stiu ca verii ne sunt rude de la gradul IV in sus, dar imi pare nepotrivita formularea. Oricum gradele nu conteaza in cazul aceastei grile, var primar sau cuaternar, tot acelasi lucru! Pana cand ne va lamuri cineva in legatura cu grilele lui Udroiu ma duc sa ma joc cu nepotelul meu de gradul III. :)
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
La intrebarea nr.3, cum se pot retine 10-12 zile de ingrijire? Ori 10, ori 12! Nu-s zilele din certificatul medico-legal? La zece zile ingrijiri medicale nu ar fi infractiune.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Stranepotul varului de gradul I imi este este var de gradul IV, nu? Poate el sa-mi fie ruda apropiata conform art.149 CP? Grila aceasta nu cred ca are raspuns corect.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Sun la 112! :) Acest articol din CPP se refera doar la organele de urmarire penala.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Cu siguranta limonada! :)
@patrick_
1 a, b
2 a
3 a
4 -
5 b
6 a, b, c.
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
Gazoduct
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
La intrebarea cu starea de necesitate este corect raspunsul 3 chiar si atunci cand victima darama imobilul in scopul de a se sinucide? :)
ClydeS a scris:

... varianta "neoficial". Adica le ia cineva, le scaneaza si le incarca pe forum...

Nu le ia nimeni deoarece se pot folosi intrebarile si la examenele din 2013, 2014.
Nu pot intelege pentru ce iti sunt necesare. Scopul acestei pretestari a rationamentului este sa te ajute sa te obisnuiesti cu acest tip de concurs, trebuie sa fii onest! Daca vei obtine un punctaj prost, atunci va trebui ca in afara de drept sa studiezi si altceva.
Răspuns la discuția Relatia chirias-proprietar
Nu-i dati nicio copie, sa sune la usa daca are vreo nevoie!