avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Activitate danielionut

Activitate danielionut

sunt considerate studii de lunga durata facultatile cu durata de trei ani cu examen de licenta ciclul I Bologna ( licenta dupa anul 2008), pentru cei la drept 4 ani
stiu ca se dau examene , dar era vorba de clasa corespunzatoare studiilor terminate, adica studii superioare ? adica o sa sustin examen pentru trecere la clasa 1 (S)
multumesc pentru precizari si urari, dar mai am o nelamurire ; am terminat studii universitare cu licenta de ce nu trec la clasa I conform studiilor terminate , clasa II este pentru studii universitare de scurta durata si incepand cu promotia 2008, nu mai exista absolventi de studii superioare de scurta sau lunga durata. Toti sunt absolventi de studii superioare de lunga durata, ciclul I - ciclul licenta.

deci as putea promova la grad profesional ii ,referent de specialitate principal treapta 1 sau grad profesional i ,referent de specialitate principal treapta 1(s)
Sunt functionar public cu studii medii la o primarie, ocup functia de referent principal treapta 1 , am absolvit in iulie 2010 facultatea de 3 ani cu diploma de licenta in stiinte administrative in prezent am intrat in posesia adeverintei care atesta absolvirea studiilor, ma intereseaza care sunt pasii pentru a avansa in grad profesional si la ce grad , treapta as putea promova conform studiilor superioare