avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 914 soluții astăzi
Forum Activitate ina86

Activitate ina86

Răspuns la discuția raspundere in solidar cu firma
mentionez ca pentru suma datorata am facut o somatie de plata si cu sentinta def ne-am dus la un executor.dupa ce a obtinut incuviintarea executarii, acesta ne-a comunicat ca firma nu are activitate si nici bunuri si ca trebuie sa facem o actiune impotriva lui pt a ne recupera banii, insa nu stiu ce actiune ar fi utila
nu sunt indeplinite conditiile introducerii falimentului, dar am obtinut o hartie de la el prin care recunoaste datoria si se obliga personal sa plateasca, insa de atunci a trecut un an si nimic
mentionez ca pentru suma datorata am facut o somatie de plata si cu sentinta def ne-am dus la un executor.dupa ce a obtinut incuviintarea exexcutarii, acesta ne-a comunicat ca firma nu are activitate si nici bunuri si ca trebuie sa facem o actiune impotriva lui pt a ne recupera banii, insa nu stiu ce actiune ar fi utila
societatea nu este in faliment, pur si simplu nu mai are activitate pe ea...si nu are nici active
cred ca cel mai bine ar fi sa aderati aceasta intebare la serviciul de Protectie Civila, din cadrul Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta, din judetul Dvs.
Buna ziua!
Speta mea este urmatoarea:
O societate (srl) incheie cu un alt srl un contract comercial(achizitii produse), in contract fiind specificat faptul ca administratorul societatii se obliga in solidar cu firma la plata produselor.
In conditiile in care firma si-a incheiat activitatea si nu are nici un activ , ce actiune ar trebui facuta impotriva administratorului, pentru ca acesta sa raspunda cu bunurie lui personale?
Buna ziua!
Speta mea este urmatoarea:
O societate (srl) incheie cu un alt srl un contract comercial(achizitii produse), in contract fiind specificat faptul ca administratorul societatii se obliga in solidar cu firma la plata produselor.
In conditiile in care firma si-a incheiat activitatea si nu are nici un activ , ce actiune ar trebui facuta impotriva administratorului, pentru ca acesta sa raspunda cu bunurie lui personale?