avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Activitate curca cristina

Activitate curca cristina

Răspuns la discuția ITM
multumesc,
o seara buna va urez!
Răspuns la discuția ITM
Va multumesc mult,sper sa rezolv cat mai repede........dar problema reala este ca imi expira timpul pt depunerea actelor de indemnizatie crestere copil si nu stiu ce se va intampla daca nu le depun in termenul limita,cei de la firma au tot amanat sa-mi trimita actele si mai am cam 2sapt si expira timpul!
Răspuns la discuția ITM
multumesc pentru raspuns.
Discuție ITM
buna ziua,

cum se poate depune o reclamatie catre ITM daca nu esti din accelasi oras?

EX:Eu locuiesc in CTA dar firma are sediul principal in BUC.
Răspuns la discuția debite catre societate
buna dimineata,
multumesc pentru raspuns.singura modalitate a dovedi este ca ei sa se foloseasca de cotorul dispozitiei de incasare si daca clienta face vreo plangere asa cred eu dar daca eu am lasat bani in seif si cand am incetat activitatea totul era ok cum mai vin ei sa-mi ceara asta?eu oricim am sa le depun reclamatie catre ITM BUCURESTI pt nerezolvarea dosarului pt indemnizatie si mai vedem....:(!
Răspuns la discuția debite catre societate
exista intradevar o dispozitie de incasare in septembrie 2009 dar ea nu era trecuta nicaieri in gestiune sau prin alte acte ale firmei doar simpla hartie in care specifica ca-i avans.ei acum spun ca ar fi venit doamna aceea si ar fi cerut produsul dar ma intreb eu daca nu este trecut pe nicaieri in gestiune este legal avansul acela care chiar nu inteleg dc sa mi-l impute daca ei nici macar nu lau inregistrat......X-(
buna seara,
am lucrat la o sc mai bine de 4 ani iar acum cand am intrat in concediul de maternitate/lauzie[prezent] au aparut diverse probleme..In data de 5mai 2010 am facut un inventar de final cum era normal si sa tras linie stabilindu-se ca este ok dar dupa 3luni sau hotarat sa-mi spuna ca mai am sa le dau 2100 lei avansul unei cliente....X-(!vi se pare normal? dupa ce am inchis orice legatura cu ei si nici macar nu am mai intrat in magazin.....nu vor sa-mi trimita dosarul ca sa pot sa-mi fac actele pt indemnizatie.#-o.......ce ma sfatuiti sa fac?
firma este din bucuresti eu locuiesc in constanta!!!:(