avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Activitate chico_malo

Activitate chico_malo

Răspuns la discuția custodie fetita
Domnule/doamna jurist tm...mi-ati scris ce imi zice mereu sotia.aveti aceeasi gandire sau e una si aceeasi persoana?eu mam gandit ca acum feta e mica si daca nu isi mai vede mama nu o sa sufere ca e mica inca.vom vedea ce va hotara judecatorul.eu merg pe calea mea.o zi buna si multumesc de sfat.stiu eu ce am de facut. ;)
Răspuns la discuția custodie fetita
am uitat sa arat ca sotia a cerut custodie comuna motivand ca copilul are nevoie de amandoi parinti pentru o crestere si o dezvoltare normala.zice ea asa nu va suferi atat de mult ca atunci cand as fi obligat sa o vad doar de 2-3 ori pe luna.
Răspuns la discuția custodie fetita
Are importanta in procesu de divort procura pe care i-am dat-o anul trecut?
Răspuns la discuția custodie fetita
copilul este la ea.noi am fost departiti si eu i-am dat semnatura la notar ca poate sa plece cu ea in spania pe un an.fetita avea 8 luni.apoi ma iertat,ne-am impacat si am venit si eu aici.ne-am despartit,eu am parasit domiciliul si fata a ramas la ea.
Răspuns la discuția custodie fetita
Multumesc.Program de vizita deja am ptr ca sotia a cerut ca eu sa pot vedea fata,sa nu i se puna si copilului ordin de protectie.un de sambata de la ora 11 pana duminica la ora 20,un weekend da unu nu,am voie sa tin copilul la mine dar aici in spania am o camera inchiriata ni nu am cum sa o tin asa ca o vad cateva ore cat am timp.o aduce si o ia cumnata mea.sotia nu a cerut pensie alimentara dar instanta de urgenta de aici ma obliga sa platesc 200 de euro pe luna.pana acum nu am platit.pot sa patesc ceva?si sa inteleg ca este foarte greu sa castig custodia.eu o sa lupt pttr ca parintii mei isi doresc mult sa o creasca.poate am noroc.mai am auzit cazuri cand tatii au castigat.
Răspuns la discuția custodie fetita
NICI DACA ADUC MARTORI CARE SA ARATE CA ESTE MAMA IMORALA?CE TREBUIE SA ZICA DESPRE EA CA SA NU CASTIGE CUSTODIA?
Răspuns la discuția custodie fetita
2 raspunsuri de la 2 femei...ma asteptat sami spuneti ca nu.parerea la un avovat barbat sigur nu va fi la fel.multumesc oricum.
Discuție custodie fetita
buna ziua.sotia mea a introdus divortul.avem on comun o fetita de 2 ani.si ambii dorim custodia.eu nu voi putea sa stau cu ea dar parintii mei sunt dispusi sa o creasca,ai mei mereusi-au dorit o fata.mai avem in curs un proces de maltratare,ea are un ordin de protectie,nu pot intra in orasul in care locuieste ea,suntem in spania si divortul va avea loc aici.fetita sta cu ea intr-un apartament inchiriat de ea.munceste,dimineata fetita este la gradinita si dupa sta cu ea plus ca are ajutorul financiar al maicasii,ea ii plateste chiria si gradinita fetei.eu nu am casa dar parintii mei da.eu muncesc si castig 1000 euro.ea castiga 500 plus 420 care ii ia ca ajutor pr femeie maltratata.ea nu are casa,mama ei nu.am un prieten care e dispus sa declare ca sotia mea ma inselat,in modul asta as avea vreo sansa sa castig custodia?mai ales ca ea nu are locunita.ar putea dovedi ca martorii mei sunt falsi?ce as mai putea spune despre ea ptr a fi in defavoarea ei?ptr ca nu am dovezi,numai martori,prietenii mei care vor sa ma ajute.multumesc,astept un raspuns.