Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodie fetita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodie fetita

buna ziua.sotia mea a introdus divortul.avem on comun o fetita de 2 ani.si ambii dorim custodia.eu nu voi putea sa stau cu ea dar parintii mei sunt dispusi sa o creasca,ai mei mereusi-au dorit o fata.mai avem in curs un proces de maltratare,ea are un ordin de protectie,nu pot intra in orasul in care locuieste ea,suntem in spania si divortul va avea loc aici.fetita sta cu ea intr-un apartament inchiriat de ea.munceste,dimineata fetita este la gradinita si dupa sta cu ea plus ca are ajutorul financiar al maicasii,ea ii plateste chiria si gradinita fetei.eu nu am casa dar parintii mei da.eu muncesc si castig 1000 euro.ea castiga 500 plus 420 care ii ia ca ajutor pr femeie maltratata.ea nu are casa,mama ei nu.am un prieten care e dispus sa declare ca sotia mea ma inselat,in modul asta as avea vreo sansa sa castig custodia?mai ales ca ea nu are locunita.ar putea dovedi ca martorii mei sunt falsi?ce as mai putea spune despre ea ptr a fi in defavoarea ei?ptr ca nu am dovezi,numai martori,prietenii mei care vor sa ma ajute.multumesc,astept un raspuns.
chico_malo, utilizator
Avand in vedere varsta mica a fetitei si faptul ca aveti si un proces de maltratare pe rol , cu parere de rau , dar sansele sa obtineti custodia fetitei sunt aproape de zero.
chico_malo a scris:

eu nu voi putea sa stau cu ea dar parintii mei sunt dispusi sa o creasca,ai mei mereusi-au dorit o fata.
.mai avem in curs un proces de maltratare,ea are un ordin de protectie,nu pot intra in orasul in care locuieste ea,
am un prieten care e dispus sa declare ca sotia mea ma inselat,in modul asta as avea vreo sansa sa castig custodia?
ar putea dovedi ca martorii mei sunt falsi?ce as mai putea spune despre ea ptr a fi in defavoarea ei?ptr ca nu am dovezi,numai martori,prietenii mei care vor sa ma ajute.multumesc,astept un raspuns.

#-o

fara nicio parere de rau, nu aveti vreo sansa
2 raspunsuri de la 2 femei...ma asteptat sami spuneti ca nu.parerea la un avovat barbat sigur nu va fi la fel.multumesc oricum.
lasand la o parte tenta dvs misogina din ultimul dvs raspuns, colegele v-au dat un sfat legal avand in vedere situatia pe care ati relatat-o.chiar nu aveti sanse reale sa obtineti tutela fetitei.
NICI DACA ADUC MARTORI CARE SA ARATE CA ESTE MAMA IMORALA?CE TREBUIE SA ZICA DESPRE EA CA SA NU CASTIGE CUSTODIA?