avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1031 soluții astăzi
Forum Activitate balauru1984

Activitate balauru1984

Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
subiecte sau nu subiecte având în vedere că e test clasic eu sunt de părere că în genere trebuie să ştii toate subiectele din tematică anexa 4.
Acum că se învaţă după sinteze, după cursuri universitare, după tratate de procedură,coduri adnotate tot una e. de exemplu, dacă la proba de drept civil un subiect este dreptul de proprietate trebuie să ştii la el definiţie,izvoare, caractere, conţinut, obiectul şi formele, clasificare ş,a.m.d care sunt aceleaşi în sinteze,căti,tratate etc

Referitor la subiecte nu are rost să vă stresaţi, ele sunt cele din anexa 2 hotararea 423/2008 şi garantez public că dacă le ştii alea eşti admis 99%.

Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
pe siteul baroului cluj apare hotararea 423/2008 iar la anexa 2 sunt acelaşi subiecte ....în materie de subiecte prea multe modificări legisltaive nu au prea survenit aşa că subiectele sunt tot alea parcă sunt 2 sau 3 RIL publicate în perioada 2008-2010, unu referitor la termene de decadere a plangerii actelor procuror şi una cu admisibiliatea efectuarii de acte de procuror după retrimiterea dosarului de instanţă ..nu vă stresaţi învaţăţi dupa subiecte, după cursuri cum ştiti voi mai bine baftă multă
Răspuns la discuția examen admitere barou
subiectele sunt aceleaşi, adică anexa II Hotararea 423/2008
[ link extern ]
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
le-am trims la toată lumea, eu maine sunt plecat până seara asa ca cei care mai au nevoie sa scrie si le voi raspunde in cursul serii.
O rugaminte cei care le au primit sa dea forward la toata lumea.
P.s. cei declarati admisi(de pe forum) în sesiunea din acest an ar trebui sa ne vedem la o bere,apa plata, ceai sau alte cele ; :thumbup:
Multă baftă şau mai bine zis multe succesuri :P
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
gata le-am trimis .
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
done that ;)
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
ţi le-am trimis ;)
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
s-a rezolvat
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
subiectele la drept civil le am pe toate rezolvate în format pdf cine are subiectele la penal,procedura penala, procedura civila si OPDA ?? Dacă aveti nevoie de subiectele la civil vi le trimit pe mail.