avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Activitate Roby86

Activitate Roby86

Răspuns la discuția Neplata apei
Exista un singur contract intre mine si ApaNova nu am nici un contract cu locatarii.

Nu am demarat proceduri de recuperare deoarece nu ar avea nici un rost tinand cont ca niciunul dintre ei nu munceste si nu au muncit niciodata. Nu sunt proprietari al acestui apartament si nici macar nu au contract de inchiriere. Le-au fost inchise si gazele si electricitatea de catre firmele respective.

Din cate am inteles o hotarare definitiva pentru debransarea lor ar putea dura chiar si ani, timp in care eu sunt obligat sa stau fara apa sau sa platesc in continuare pentru ei. Toate acestea fiind spuse care este abuzul eu ca le tai teava sau ca legea ma obliga sa platesc pentru niste golani care refuza sa munceasca?

Discuție Neplata apei
Locuim intr-un imobil (fost nationalizat) cu 4 apartamente dintre care 3 suntem proprietari iar al 4-lea fiind ocupat de o familie numeroasa fara nici un fel de venit care sunt pe cale de a fii evacuati silit de catre proprietarul caruia i-a fost retrocedat apartamentul.

Exista un singur contract cu ApaNova care este pe numele meu avand o datorie de 80 milioane din cauza acestei familii care refuza sa plateasca de ani de zile.
Le-am taiat teava de apa iar politia m-a obligat sa o pun la loc. ApaNova din cauza datoriilor ne-a oprit apa.

Eu personal sunt obligat sa platesc aceasta datorie suferind in continuare de lipsa apei.
Exista vreo lege care sa ma oblige sa nu le pot opri apa dupa achitarea datoriei?
Pot sa fac ceva in legatura cu asta sau dupa achitarea datoriei trebuie sa le platesc in continuare apa?