avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Activitate bobi12

Activitate bobi12

Multumesc pt raspuns insa am o nelamurire dupa aplicarea amenzii in 2010 am muncit cativa ani si in tara,salariul fiind primit pe card dar in toti acei ani nu am avut instintare,iar contul nu mi-a fost proprit cum pot sa verific daca este legala aceasta fortare,banuiesc ca politia,posta au unde in dosare daca s-a instiintat sau la posta dca s-a primit recomandat
ynocentta a scris:

Aveti cunostiinta ca anual prin impunerea anula sa nu vi se comunicat existenta amenzi?
Poate daca nu ati fost in tara nu aveti cunostiinta despre actele si actiunile realizate de catre autoritati pentru recuperare debit in evidenta
Pentru a preintampina situatii neplacute,ar fi de preferat sa mandati ruda sau tert sa defssoare demersuri pentru achitare amenda
In cazul in care refuzatui sa va ptrezentati sa efectuati munca in folosul comunitatii,va asumati riscul ca autoritatile sa dispuna masura privativa de libertate
[/quot
buna,in 2010 am avut o amenda de 540ron pt circulatie,insa neavand bani la acel moment am tot amanat plata pana am uitat de ea,iar zilele acestea mi-a venit un ordin de executare a muncii in folosul comunitatii. insa stiam ca acea amenda s-a prescris,deoarece nu tin minte sa fi primit orice instiintare in legatura cu amenda.
ce se poate intampla daca nu ma prezint pt munca in folosul comunitatii deoarece nu lucrez in tara? multumesc
Discuție Franciza
Buna Ziua
As dori sa aflu daca se poate daca este cineva pe acest site care e in cunostinta cu aceasta franciza de pariuri sportive sau daca cineva detine o astfel de franciza.As dori sa investesc in afacere,cunosc oferta oferita de firma insa banuiesc ca sunt cateva "amanunte" ce nu is cunoscute de toti,caci intotdeauna sunt cateva portite dubioase la care se iese in pierdere!
Multumesc.
Astept raspuns