avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1236 soluții astăzi
Forum Activitate viorel_dn

Activitate viorel_dn

Multumim pentru raspuns.
Din pacate pentru consultanta , cabinetul de avocatura cere un onorariu mult mai mare decat cel pentru gazduirea sediului social , iar societatea fiind in curs de suspendare activitate nu-si permite si acest serviciu. Tot ce vroiam sa stim este daca documentele prezentate mai sus ajung pentru schimbarea sediului social. Multumim.
Buna ziua,

Avand in vedere ca societatea la care lucrez isi va muta sediu social (fara activitate) intr-un birou de avocatura , in baza unui contract de asistenta juridica si pe o per. max. de 1 an , as dori sa va intreb ce acte mai sunt necesare pentru inregistrarea la Reg. Com in afara de :
- cerere tip
- hotarare asociat unic
- dovada sediu (contract asistenta juridica.....doar atat?) copie
- certificat mentiuni original
- act constitutiv actualizat
- CUI original
- declaratie propria raspundere asociat unic
- dovezi taxe
As dori sa stiu daca pentru dovada sediului este de ajuns doar contractul de asistenta juridica sau trebuiesc depuse si alte acte?
Multumesc anticipat. O zi buna!
As dori sa stiu daca intr-un final dna. are drept de semnatura in contractul de inchiriere ? dar in varianta contract de comodat? Multumesc anticipat
Divortul a fost pronuntat de asemenea si partajul , s-a primit si hotararea judecatoreasca definitiva prin care dna. a ramas cu bunul respectiv si prin care trebuie sa plateasca cei 50%.
Buna ziua,

As dori sa stiu daca se poate inregistra sediu social pentru SRL intr-o garsoniera care este subiect de partaj intr-un proces de divort. Specific ca garsoniera este pe numele sotului insa s-a hotarat ca sotia sa ramana cu garsoniera si in schimb sa plateasca 50% din valoarea casei. In cazul in care se va face sediu social acolo cine va fi locator (dpdv al garsonierei) , daca dna. nu si-a achitat inca datoria de 50% din valoarea casei, cine are dreptul sa semneze contractul de inchiriere? Multumesc anticipat.