avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate cris19782001

Activitate cris19782001

sunt casatorita de 6 ani. Am doi copii. Sotul meu doreste sa divortam. Eu nu. Si-a adus amanta in casa. In momentul de fata el doarme cu ea intr-o camera, iar eu in cealalta cu copiii. Copiii au 5 ani respectiv 2 luni si sunt amandoi baieti. Amanta lui defileaza prin casa imbracata in sutien si ce se nimereste in jos. Nu am plecat deoarece nu am unde sa plec momentan, si, sper sa imi refac familia. El, in momentul de fata savarseste infractiunea de adulter, dar nu am dovedit inca asta. Am citit legea dar nu am probe. Vreau sa va intreb daca niste poze pot fi considerate probe in cazul unui proces de divort (probe ale adulterului) si daca il pot decadea din drepturile parintesti, deoarece nu pot sa-mi las vreun copil in grija acestei femei, care, este si instabila emotional si extrem de egoista. Cand el mi-a prezentat mie situatia am incercat sa vorbesc cu ea, si cand am intrebat-o daca se gandeste la copii mi-a raspuns ca o doare undeva de parintii ei dapai de copiii mei. Stiu ca intrebarea mea pare ciudata, dar, daca nu ne vom creste copiii impreuna, vreau ca el sa fie decazut din drepturile parintesti. Am vreo sansa? Daca da, ce trebuie sa fac in aceasta privinta?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri, si va rog sa ma sfatuiti cat mai urgent pentru ca situatia mea se agraveaza ora de ora.