avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1059 soluții astăzi
Forum Activitate doublemom

Activitate doublemom

Buna ziua! Este locuinta parintilor lui. Sigur vrea sa impartim copii. Am incercat sa vorbesc cu el dar nu stiu cred ca nu mai gasesc cuvinte. E foarte greu sa incep o discutie dupa atata timp de raceala. Ma blochez. Nici el nu ma ajuta prea mult in acest sens. Ma evita. Multumesc anticipat.
Asa este. o sa mai incerc sa vorbesc cu el si revin. ar fi pacat. pe 17 oct. facem 15 ani de cand suntem impreuna pentru ca suntem impreuna din liceu. dar ultima oara cand am vb. mi-a spus ca nu ma mai iubeste si ca isi doreste sa incep serviciul sa gasesc pe cineva sa-mi ofere ce el nu poate sa-mi ofere.
Exclus. Nu vrea. Zice ca este prea legat de copil.
Buna seara. Sunt casatorita si am 2 copii mici. inca de cand s-a nascut primul copil dormim separat (4 ani). Dupa ce s-a nascut si al doilea copil fiecare dintre noi a luat un copil si dormim in camere separate. El cu cel mare eu cu cea mica. Eu in tot acest timp am stat acasa cu copii in concediu de crestere pana la 2 ani. In noiembrie incep serviciul.
Locuim in casa cu socrii mei. Ne-am indepartat foarte mult.
Suntem ca 2 straini. Nu vorbim decat lucruri legate de copii. nu pot sa-i mai atrag atentia decat daca il amenint ca divortez. Eu spun asta doar sa pot vorbi cu el si i-am spus asta si lui dar a imbratisat ideea divortului. Ma sperie dar cred ca vorbeste serios. Vrea sa impartim copii si sa ne vedem de drum. Nu gasesc cuvinte sa vorbesc cu el. Nu stiu ce sa fac. Eu raman pe drumuri in cazul asta ca nu am nimic pus deoparte. Sunt convinsa ca nu are pe nimeni. Si mai sunt convinsa ca este influientat de maica-sa. Am scris din disperare si astept cu nerabdare un raspuns. Daca e sa divortam chiar nu stiu ce am de facut. Multumesc.