avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 917 soluții astăzi
Forum Activitate irina carpen

Activitate irina carpen

fiica mea locuieste in italia cu un cetatean italian nu sint casatoriti fara forme legale.In prezent a nascut o fetita are doar o luna acesta trecind fetita pe numele lui facindu-i un fel de card tip buletin pe care scrie ; numele fetitei [NUMELE LUI CETATEAN ITALIAN] un codice fiscal si rezidenta acesteia.in schimb acesta spunindu-i ficei mele ca copii nascuti in italia din tata italian si mama rominca chiar de este recunoscut de tata nu beneficiaza de certificat de nastere ci doar de acel card pe care numele parintilor nu este trecut.mama nu este luata in spatiu de acesta ci doar locuieste cu acesta aceasta fiind ca o simpla turista caruia el ia facut asigurare de sanatate pentru a putea naste in spital in italia asigurare de 6 luni acesta mintind-o ca o va lua de nevasta cind va termina divortu cind va primi hotarirea judecatoreasca. Daca cineva imi poate spune daca in situatia de fata fiica mea are drept asupra copilului si daca cele relatate de mine e posibil sa fie adevarat si daca din moment ce copilu e trecut la adresa respectiva de ce nu poate fi trecuta si ia ca mama ce creste copilu si de ce numele ei apare doar in spital unde a nascut pe fisa medicala si de ce nu se da certificat de nastere copilului pe care el la trecut pe numele lui.Ma tem ca totui o minciuna iar pentru fiica mea acesta e sfirsitu pentru ca copilu este viata ei si cred ca a crezut tot ce a mintit el,VA ROG INVATATI-MA CE SA FAC SINT O MAMA DISPERATA DIN ROMINIA FARA POSIBILITATI FINANCIARE CARE SE TEME DE URMARILE CE POT APAREA ASUPRA FIICEI SALE