avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Activitate elenahanu85

Activitate elenahanu85

premiul lunar de 2%a fost cumva abrogat?
intreb deoarece in legea cadru de salarizare 330 este stipulat.eu trebuie sa inchei un nou ccm si nu stiu daca sa il mai stipulez sau nu.multumesc


Răspuns la discuția buna ziua
si cam cat la suta din totalul salariului il opresc?trebuie sa facem noi o cerere sau se opreste direct doar anuntandu-se banca de la care avem cardurile de salarii?
Răspuns la discuția buna ziua
astazi am de gand sa ma duc la banca sa le propun ca sa ne opreasca din salarii.pentru ca altceva in afara de asta nu avem.credeti ca as mai putea ajunge la o intelegere cu banca acum cand dosarul a ajuns in fata unui executor?
Discuție buna ziua
am o problema....sotul meu in 2005 a facut un imprumut de nevoi personale in val de 130000000lei vechi..,am platit ratele la timp pana acum 1 an shi jum.ieri am primit un tel ca maine 15.10.2010n se va prezenta la noi un executor judecatoresc care imi va pune sechestru pe bunuri.tin sa mentionez ca la cererea de imprumut mi s-a cerut si contractul dupa casa ca sa dovedim ca adresa din buletin este aceeasi cu cea din contract,nu este un imprumut ipotecar.intrebarea mea este urmatoarele...ce bunuri imi va lua ca noi nu avem nimic tot ce e in casa aia este a socrilor meu....dar titularul contractului de imprumut este sotul meu...cum ma sfatuiti sa procedez mai departe?:((