avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Activitate vickxtar

Activitate vickxtar

Răspuns la discuția conducere auto cu numere false
pfff,:( multumesc oricum tot in aer sunt.. ce chestie.... urata din partea sistemului in care traim.multumesc inca o data
Răspuns la discuția conducere auto cu numere false
va multumesc mult pentru raspuns si aveti perfecta dreptate ieri am mers la politie si au spus ca au multe dosare de inaintat si mai dureaza pana sa ajunga si dosarul meu la procuratura,dar nu inteleg ceva si ma agit ca sunt in aer cu situatia aceasta,imi puteti spune pentru cat timp imi va fi suspendat permisul sau de cine imi va fi data sentinta cu permisul ,din cate mi s-au mai spus ....dupa solutionare mi se va da inapoi permisul si ca doar pe durata procesului este suspendat,am mai auzit si ca permisul nu are voie sa fie retinut pe mai mult de 90 de zile chiar daca e solutionat sau nu dosarul.care ar fi posibilitatile.
Buna,am avut o masina inmatriculata dupa care am facut un schimb de masini am intocmit contractul de vanzare cumparare am identificat masina la RAR,dar am omis sa merg la inscrieri pt inmatriculare.am circulat mult asa cu masina pana intr-o seara cand am fost oprit de 3 masini de politie am stat cu ei le-am explicat situatia m`au dus la sectie mi`au luat numerele pe urma dupa 3 zile mi`am inscris masina are acte in regula acum,dar nu stiu in cat timp imi ajunge dosarul la parchet,imi spune si mie cineva,nu am antecedente penale sau astfel de probleme.eu mi`au scris pe dovada numerelor cum ca sunt false.dar acele numere erau valide dar pe alta masina,adica pe fosta mea masina