avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 760 soluții astăzi
Forum Activitate crisans

Activitate crisans

Actiunea de revendicare sa o indrept asupra doamnei sau asupra fiului ei, sau impotriva amandoura? Va multumesc pentru raspuns!
Va multumesc!
Buna ziua!
As avea si eu nevoie de niste sfaturi legat de pasii care trebuie sa ii urmez legat de urmatoarea problema.
In luna septembrie 2009 am cumparat un apartament in urma unei licitatii publice, scos la licitatie de catre creditori. Locuinta e intabulata pe numele meu, am platiti si impozitele la zi la primarie.
Inainte de a fi scos la licitatie in apartament locuia mama fostului proprietar. Din cate m-am informat eu doamna respectiva mai are un apartament pe numele ei in care locuieste fiul ei iar doamna respectiva continua sa locuiasca in mod abuziv in acelasi apartament care este acum proprietatea mea, refuzand sa paraseasca apartamentul.
As dori sa stiu care sunt pasii de urmat, ce fel actiune sa inaintez la judecatorie pentru a putea intra in posesia apartamentului ? Deasemenea impotriva cui sa inaintez actiunea, impotriva fiului ei pentru ca nu mi-a eliberat apartamentul, sau impotriva doamnei respective care continua sa locuiasca in acelasi apartament acum proprietatea mea?
Va multumesc anticipat!