avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Activitate Anasymo

Activitate Anasymo

rino83 a scris:

Sincer, mie mi se pare un scenariu demn de filmele cu capitanul Jean Luc Picard...eu am fost acolo, n-am sesizat niciun zgomot de acela de care se spune ca ar fi facut ceasul.


Nu era o singura sala in acea cladire si sincer...n-as abera de dragul conversatiei:)
Pentru ca eram la un examen in care concentrarea era esentiala, nu am vrut sa stric linistea celorlalti colegi si cu atat mai putin a mea- acum ca am luat 68 macar faceam o fapta buna pentru ceilalti, dar atunci inca credeam in sansa mea:)
A observat si o persoana cu ceva ani in plus fata de mine insa a ramas in aceeasi pasivitate.
Nu spun ca am avut atitudinea corecta insa nu mi-am permis sa fiu influentata, am constatat, si mi-am vazut apoi de foaia mea.
O sa va spun ce rezultate a avut, pentru ca nu am inteles atitudinea supraveghetorilor, sau ma fac ca nu o inteleg...
Am si eu o intrebare pentru cei care duminica au fost in Maiorescu in cladirea albastra mai din spate.
Semnalul la telefon era bruiat nu? Daca nu este semnal pe telefon se poate totusi apela la diverse mijloace de fraudare?
Nu vreau sa dau nume, aleg numai sa dau un exemplu de cum merg unii la acest examen: cu o camera video incorporata intr-un ceas si cu un pix ceva mai special.
Desi a scos de 2 ori sunete, in conditiile in care ni s-a spus tuturor sa ne inchidem telefoanele, cum a fost posibil ca supraveghetorii sa nu se sesizeze?...o sa revin cu nota obtinuta de acel candidat, asta in conditiile in care voi baietii, banuiesc ca mai priceputi ca mine in ale tehnologiei mi-ati confirma ca si fara semnal pt mobil, se poate totusi frauda.
Buna seara,
Doresc in primul rand sa ii felicit pe cei care au trecut la urmatoarele probe.
Eu din pacate m-am oprit la 68...si as avea o intrebare pt voi... din ce invatati la penal?:| Sa incerc sa trec pe Udroiu? Pentru examenul de ieri nu am citit decat Cioclei si Teodoru...se pare ca nu a fost suficient de buna alegerea:|

Mult succes celor pe care ii asteapta un rationament si un interviu!
Mult succes, Magiunel. Ai o gandire optimista si prin asta si sporite considerabil sansele pentru reusita.
Spor la repetat!
Buna , vreau sa va urez in primul rand mult succes tuturor la exemenul pe care urmeaza sa-l sustineti.
As vrea pe langa asta, sa va intreb ce v-a motivat pe cei care ati trecut prin esecul examenului picat...sa o luati de la capat cu invatatul?
Stiu motivatia e diferita de la persoana la persoana, insa cred ca sunt cel mai bine inteleasa aici cand spun..ca desi imi doresc f mult sa fiu admisa..dupa experienta din august-prima data cand am dat la inm..dupa o vara cu 12 ore de invatat pe zi am avut un rezultat nu tocmai dorit...iar acum in ianuarie sunt dornica sa-mi realizez obiectivul...insa...in acelasi timp nu mai am aceeasi concentrare si nici aceeasi naivitate ca orice efort va fi rasplatit...simt ca ma lupt cu morile de vant. #-o#-o Abia am absolvit anul acesta si cred ca am o problema de abordare mai ales si dupa ceva interviuri pe posturi de jurist cu un rezultat dezamagitor #-o
OF:(
Bine v-am gasit.
Spor tuturor si multumesc Maya pt raspuns.
Buna, cum va motivati? Ca eu din ambitia absurda pe care o aveam in vara de pe urma careia m-am ales cu un examen picat si #-ocu o nota care am simtit ca nu mi-a evaluat nici pe departe cunostintele, am ajuns in cealalta extrema...si mi e foarte greu sa ma reapuc de invatat, desi imi doresc in acelasi timp foarte mult sa fiu admisa, dar simt ca ma lupt cu morile de vant:|
Cum va motivati?:|#-o#-o