avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 959 soluții astăzi
Forum Activitate staruvp

Activitate staruvp

Răspuns la discuția regulament scolar
Colegii copilului meu mi-au spus ca deja el a scris in catalog nota scazuta la purtare.O sa iau oricum legatura cu dirigintele pentru a ma lamuri mai bine.Va multumesc pentru ajutor.
Răspuns la discuția regulament scolar
Nu mai inteleg domnisoara draga.Imediat dupa incident am luat legatura cu un profesor din cadrul scolii respective(dirigintele,directorul si directorul adjunct nu erau in scoala) si i-am cerut parerea in legatura cu acest subiect.Dansul mi-a spus ca in mod normal,fiind prima abatere ar fi trebuit o mustrare/scaderea notei la purtare cu un singur punct si nu cu doua.Eu vreau doar sa stiu daca dirigintele a procedat corect scazandu-i cu doua puncte nota la purtare
Răspuns la discuția regulament scolar
Acest lucru s-a intamplat chiar astazi.Si nu am primit si nu am semnat nimic.Nici la inceput de an scolar si nici astazi.V-am cerut o parere in legatura cu regulamentul si nu una in modul in care imi cresc copiii.Asta e problema mea.Multumesc
Buna ziua.As vrea sa stiu conform noului regulament scolar daca un elev este prins fumand tigari in incinta scolii este corect sa se scada elevului doua puncte la purtare (de la 10 la 8) fara a fi anuntat nici un parinte al elevului respectiv si avand in vedere ca este la prima abatere.Va multumesc.