avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1084 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters17393

Activitate ContSters17393

Răspuns la discuția Contract Telemobil (Zapp)

Buna ziua,

Am avut abonament Zapp acum un an si am vrut sa ies. Nu s-a putut. De ce?
Initial mi s-a raspuns ca doar cu trei luni inainte aveam voie sa cer. Eu cerusem cu 30 de zile inainte. Asa ca mi-am schimbat abonamentul trecand la un tarif mai mic de 9Euro si in urmatoarea luna am cerut in avans iesirea din Zapp ca sa fiu sigur ca nu voi uita inainte cu trei luni de zile sa cer rezilierea contractului. Am platit abonamentul in continuare fiind de buna credinta. Urmarea a fost intreruperea serviciilor - nu mai mergea internetul.
Am sunat si mi s-a raspuns ca daca nu mai vreau sa fiu Zapp, mi se taie legatura dar.......trebuie sa platesc abonamentul pana la sfarsitul anului !!!!!
Nu i=am bagat in seama pana zilele trecute cand am primit o scrisoare de la o firma recuperatoare de debite, angajata de Zapp prin care mi se cere sa platesc 470,29 lei constand din suma de 2,76 lei rest neachitat!!!!! +penalitatii si restul fiind contravaloarea celor 200 $ + penalitati .

Ce parere aveti, putem sa facem o coalitie ANTIZAPP? Poate asa o sa devenim mai inteligenti. Cel putin eu ma simt dezonorat de atitudinea Zapp, dar nici cu justitia romana nu ma laud, asa ca ma asteapta zile negre, sansa fiind o COALITIE, un CLUB, o SOCIETATE AntiZapp.

Procese, timp si bani pierduti, viata amara, apeluri la Curtea Suprema, la Haga, la Bruxelles....
Cum sa o scoatem la capat cu Zapp ?
OPC are vreo putere in acest caz ? Ce dovezi sa va trimit? (daca le mai gasesc).
Stie cineva vreun caz de proces impotriva Zapp pe acest caz?

Cu bine,
Victor MODORAN
17 iunie 2008