avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 154 soluții astăzi
Forum Activitate danieldanydanut

Activitate danieldanydanut

Este un contract cam varza pt mine din pacate, nu imi imaginam ca exista oameni care pot distruge nunti asa ca am mers mai mult pe incredere, in contract scrie ca i-am dat avans 10 mil, restul sa ii dau la nunta, nu am chitanta facuta pt banii de avans, si mai este o clauza cum ca cel care se intoarce in mai putin de 90 de zile de la eveniment trebuie sa plateasca 500 euro celuilalt. Eu inteleg ca ar trebui sa imi dea 10 mil si 500 euro, dar executorul prin care am trimis notificarea nu era prea increzator in sansele mele, seful trupei fiind PFA e posibil sa fie radiat si chiar daca ma judec cu el si castig sa nu imi dea banii pt ca e posibil sa nu aiba nimic pe numele lui.... Eu nu ma pricep in acest domeniu, dar executorul era pesimist pentru situatia mea, daca doriti sa comunicam pe tel sau sa va trimit p mail contractul si notificarea scanate ma anuntati! Va multumesc pt implicare
:(( Salut, ma numesc Daniel, am avut nunta in vara aceasta, am ales formatia de muzica Tomis Quartet din Constanta, am facut cu ei un contract semnat si stampilat de P.F.A. - seful formatiei (dar nu la notar), am platit avans 10 mil vechi, dar cu doua zile inainte de nunta m-au anuntat telefonic ca s-a desfiintat formatia... drept urmare am gasit rapid un dj sa pot face nunta, acum as vrea sa imi dea inapoi cei 10 mil ai mei.... Am aflat ulterior ca toata vara au distrus nunti in stilul asta, trupa nu s-a desfiintat... insa gasesc diverse minciuni sa strice nuntile acontate. Le-am trimis o notificare printr-un executor judecatoresc in care le-am amintit de situatie si le-am cerut sa imi inapoieze banii dati avans... dar raspunsul a fost.... destinatar mutat.
Ce pot face in cazul asta? Ei activeaza in continuare alegand probabil nuntile la care sa cante chiar daca au incheiat mai multe contracte pentru aceeasi data! #-o