avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 936 soluții astăzi
Forum Activitate procesinro

Activitate procesinro

Buna ziua,

Este posibil divortul rapid la notar in Romania prin imputerniciti (ambii soti domiciliaza in strainatate)?

Multumesc
Detin -contract de asistenta juridica- si am tot incercat sa ma lamuresc (desi sa sun din strainatate nu e ieftin ca timp si bani). Iar amanarile, promisiunile si raspunsurile au fost asa de puerile si cusute cu ata alba incat, repet, o suspectez de escrocherie.
Am inteles, multumesc; o sa editez. Numele domnului care mi-a recomandat-o pe doamna avocat este acelasi ca cel din articolul de aici:

[ link extern ] /

O simpla coincidenta?
Cum se poate face o plangere la Barou impotriva unui avocat daca locuiesc in strainatate? Precizez ca e vorba de o avocata care a mai fost mentionata in acest forum (avocat[EDITAT] ) pentru o situatie similara. Este vorba de un proces simplu dar important pentru mine iar doamna avocat (careia i-am platit onorariul si am contract) ma amana de 1 luna cu noutati prin telefon, invocand ca e ocupata sau schimband povestea de la un telefon la altul(ba ca a fost termenul si m-a reprezentat cu succes si-mi da decizia "saptamana viitoare", ba ca n-a fost dar o sa ajunga dosarul, ba ca nu stie numarul de dosar, sa-l repet a 4-a oara intre telefoane ca ma suna dansa (nu a sunat niciodata) ca pana la urma sa nu mai raspunda deloc asa sa incep sa cred ca e o escrocherie. L-am sunat si pe cel care mi-a recomandat-o cu caldura pe holul judecatoriei, colegul avocat [EDITAT] sa ma lamuresc ce se intampla cu doamna avocat dar acesta mi-a raspuns senin ca nuu stie dar accepta sa se ocupe daca-i 'dau 25 de milioane',
Asa incat ultima speranta e la barou sa recuperez banii macar, precum se vede de reprezentare nu poate fi vorba.
Multumesc!