avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate Siriusis

Activitate Siriusis

Răspuns la discuția categorie de salarizare
Asta e problema ca nu i-au fost recunoscute de prima U.M. A fost incadrat initial in IV/B apoi la scurt timp a fost schimbat in I/B nu stiu din ce motive. Cealalta U.M. l-a incadrat corect direct in V/B. Care sunt normele legale după care sa se ghideze in corectarea incadrarii(din I/B in IV/B subliniez ca era calificat cu studii in domeniu) ?
Multumesc
O cunostinta a fost angajata in 1995 ca bucatar la o unitate militara. In carnetul de munca la rubrica Meseria sau functia si locul de munca cu conditii deosebite era notat IV/B. Mai tarziu a fost trecuta in Bucătar I/B. Este posibil? Deoarece mai tarziu a lucrat la o alta unitate care notat V/B de unde i s-a spus ca i-a fost gresita incadrarea de I/B. Precizez ca are calificare in domeniu sia lucrat inainte ca bucatar calificat. Ce reprezinta aceste incadrari, daca a fost trecut corect in I/B dupa ce initial a avut IV/B?
Răspuns la discuția judecata
nu chiar in congo, dar in grecia sigur=D>
Răspuns la discuția judecata
sunt plecat din tara si nu pot sa ma prezint sa sustin cererea de renuntare la judecata, atunci ce e de facut?:(
Răspuns la discuția judecata
am depus o cerere de renuntare. raspunsul il voi primi la primul termen sau prin alt mod? cum?:)
Răspuns la discuția judecata
care sunt consecintele?
Discuție judecata
Care este procedura dupa ce am renuntat la judecata? Trebuie sa ma mai prezint cand am termen?
mersi