avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Activitate Monk2

Activitate Monk2

Răspuns la discuția Amenda parcare Herastrau
Buna ziua,

si eu sunt o victima a sistemului.....

La 4 noiembrie a.c. am primit aceeasi amenda de 3000 lei pentru asa-zisa parcare iregulamentara in incinta parcului Herastrau, zona Miorita, in partea stanga a intrarii in zona caruselului.
Se pare ca domnii au o tactica pe care o perfectioneaza dupa fiecare contestatie depusa....
Am inghetat cand am vazut amenda, apoi am alergat la PC sa caut solutii!!...telefoane prieteni, s.a.

Am vazut ca in aceeasi situatie sunt Grig_H si 007adriana! Avem acelasi martor! - in PV-ul meu apare tot M.C, din Piatra Neamt.

Acum merg sa fac poze, desi pot demonstra atat unde era parcata masina (pozam frumosul exemplar cabalin al comunitarului), precum si ora la care am parasit parcul.

Ar fi bine pentru toti sa pastram legatura, pentru ca ceea ce se/s-a intamplat este un ABUZ, in niciun caz o actiune in sprijinul cetatienilor. Sa nu mai vorbim depre uriasa suma!!!!

Weekendul acesta ma intalnesc cu 3 avocati sa dezbat probl, pt k nu pot ramane asa lucrurile si nici nu putem sta pasivi sa vedem cum se intampla si altora!!!
Ar