avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate alexutzcl

Activitate alexutzcl

Răspuns la discuția lipsa acte
pt masinile imatriculate se rezolva prin metoda mai sus descrisa ,eu am imatriculat masina in bulgaria.si am intrbat si pt romania si este ok.
Răspuns la discuția lipsa acte
am fost in austria si am primit in loc de taill 2 ,o adeverinta de la firma de asigurari prin care reiese ca nu se elibereaza 2 taill-uri pt masinile exportate,va comunic maine ce am rezolvat
Răspuns la discuția lipsa acte
masina a fost imatriculata in austria si cumparata de la un parc auto
Răspuns la discuția lipsa acte
la actele acestei masini am in felul urmator.am typenschein,cartea de identitate,si mai am un carton galbel pe nume de zulassungsbescheinigung <teil 1> si mi sa comunicat ca imi trebuie si <teil2>am incercat sa o imatriculez si ikn bulgaria si tot acesi problema mi-sa comunicat.ce ma sfatuiti sa fac.va multumesc anticipat
Discuție lipsa acte
buna ziua.am si io o problema am cumparat acum o luna o masina din austria si am fost la o firma de asigurari si am luat numere provizori pe 8 zile si mi-sa eliberat un singur talon galben pe numele meu.la imatriculari in romania mi-sa comunicat ca imi trebuie 2 teill-uri dar in clipa cand am sunat la respectiva firma de asigurari din austria ,mi-sa spus ca inj cazul masinilor pt export nu se elibereaza decat teill nr 1.ce trebuie sa fac in l;egatura cu aceasta problema.precizez ca un teill il am dar nu stiu cum arata acel teill 2.are cineva fato ciu ambele teill-uri