avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Activitate Klauditza

Activitate Klauditza

Răspuns la discuția telefonia mobila si prescriptia
Va multumesc frumos dar....:( va rog sa imi cititi mesajul postat si sa ma lamuriti mia bine cu tot ce se intampla
imi cer scuze dar kiar ma framanta aceasta poveste :(si nu am mai trecut prin asa ceva...
Răspuns la discuția telefonia mobila si prescriptia
Va multumesc.Deci sa inteleg ca nu au castig de cauza ?sunt bineinteles ff insistenti cu scrisorile lor de amenintare acum mi-au dat termen cica pana pe 22.11.si ei mai zic asa: ,,In temeiul art 371 alin 3 din codul de procedura civila solicitam recuperarea de la debitor a tuturor cheltuielilor ocazionate de executarea silita.In cazul in care debitorul refuza sa execute de buna voie obligatiile ce ii revin va rugam sa procedati la executarea silita a bunurilor acestuia,conform dispozitiilor Codului de procedura civila precum si a celorlalte norme legale in materie executionala.Cererea nostra se intemeiaza pe dispozitiile art 373 din Codul de procedura civila.Deci in caz de neplata va vom depune urmat.: titlu executoriu,contravaloarea taxei de timbru judiciar,precum executarea silita."
Acest citat apare in cererea de execut silita pe care tin sa o inainteze catre Biroul Executoriului Judecatoresc.

Si inca ceva!Cum adica?..,, in cazul luarii masurilor de exec,silita in temeiul art373,385,413 din Codul de Procedura civila demararea ex.silite va fi efectuata intre orele 6-20.00, chiar in lipsa datornicului ".


Multumesc
Răspuns la discuția telefonia mobila si prescriptia
Buna Jane!am si eu o problema asemanatoare cu a lui word12....am avut un abonament de telefonie mobila acum cativa ani.Ultima factura nu am mai platit-o...cam 500-600ron, adica din 2003.Tot primesc de la SCRISORI SI TELEFOANE.O perioada primeam numai scrisori si cu niste sume din alea enorme ...adica cu penalizari calculate de ei(nu st cum) se ajunsese dupa 1-2 ani la 4500on dupa care s-au sucit....au trimis instiintare cu suma finala de 1400ron.Suma aceasta fiind aceeasi din 2008 sau 2009 pana in prezent .......chiar azi am primit una ACEEASI SUMA!!!Au dat-o in diverse rau k vor trece la executare silita si in lipsa datornicului intre orele 6-20.00:((...ceva de groaza.Au mai atasat si un model de cerere de executare silita pe o vor inainta judecatoriei........Bani nu am sa akit k asa akitam de mult dar oricum ceva nu imi miroase a bine pai de la 4500 ron cum au ajuns la 1400 in final?ce dobanzi au bagat ei sau au zis :hai mai putin k ii golim buzunarele,a??!! Ce imi pot face in cazul asta ?mai au castig de cauza?deci in 2003 am primit ultima factura de plata!! Multumesc anticipat:)