avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1816 soluții astăzi
Forum Activitate AndreeaGheorghiu

Activitate AndreeaGheorghiu

Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
adi_09 a scris:

porcul a scris:

judecati grilele pe baza enuntului nu pe baza utopiilor din minte.ala e omor simplu. ( . punct punctuletz)


exact...grila trebuie "rezolvata" pe baza informatiilor din context, fara sa mai adaugi de la tine si fara sa-ti pui intrebarea ca ala de unde avea somniferul, ca sigur de acasa si l-a pregatit s.a.m.d.


sunt convinsa ca ploua cu somnifere, motiv pt. care a intepat victima, facand-o sa tipe si sa il inghita :)) nu a premeditat nimic!!!!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
"greseala este atat de fatala", sa nu cumva sa ne dezamagesti :))
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
@MihaiBucur-In sfarsit un om inteligent, apreciem simtul umorului. 10x

Editat de moderator simonette12- motiv pct.2.6 din Regulament
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
porcul a scris:n
nmarius cine de aici crezi ca invata un numar de \"x\"-ore ca sa vada ce spun prietenii de el?toti care invata pentru examen,invata cat cred ei ca este necesar.un prieten de al meu in ultimele 3 saptamani inainte de inm dormea 5 ore pe noapte.de la 1 la 6 in rest invatat.oricum normal ca ti se pare incredibil din moment ce ai fost asa aproape sa iei examenul facand 50 de grile.inca putin si faceai 100+la scris chiar nu cred ca era o problema pt tine...nnnp.s. :ultimul mesaj pe tema astan
nn

Stimate porcule,

Intrucat nu ai suficienta decenta sa faci uz de numele tau real, te-as ruga sa fii mai putin acid si ironic la adresa unui individ care nu a facut altceva decat sa va aminteasca pt. ce a fost deschis acest topic, respectiv sa va impartaseasca experienta lui cu privire la examen.
Ar fi cazul ca cei care au nelamuriri cu privire la organizarea si desfasurarea examenului, sa citeasca`n .... hotararea!!!!

P.S.: sper ca printre cei care invata 12 h pe zi nu se regasesc si alte "animale" care folosesc "de" cand este necesar un "despre".

Succes!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
vndcdr a scris:

Eu am materialele respective. Pentru mai multe detalii trimite-mi mesaj privat. Spor la lucru:)


Buna..si eu ti-am trimis un mesaj si astept cu nerabdare sa reactionezi :))) multumesc
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
pffff...daca nu sunteti capabili sa identificati macar un singur tip de umor dintre cele consacrate, eu zic sa stati voi acasa, pt, ca nu prea v-a placut literatura..limba romana este, cumva, ceva indescifrabil pt. voi?
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
clar e gresita grila!!!! si eu cred ca se rasfrange si la varsta, si eu cred ca e gresita grila...clar starea de recidiva e o stare personala, ce sa mai vorbim de varsta?!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
proastasatului a scris:

Nu contest meritul nimanui dintre cei care au promovat acest examen. Nu este treaba mea ce si cat a contribuit in cazul fiecaruia la reusita. Chiar si daca au folosit cai oculte, bravo lor ca le-au cunoscut, desi personal nu sunt adepta acestor metode.
Permiteti-mi insa sa am si eu convingerile mele. Convingerea mea este ca eu nu meritam nota 6 la dr civil, si apreciez ca am tot dreptul din lume sa ma conving ca nota este sau nu este conforma cu baremul.
Nu prejudiciez pe nimeni depunand toate eforturile pentru a ma convinge de justetea acestei notari.


Imi pare sincer rau ca nu ai fost admisa in urma contestatiei. Eu nu aveam mari sperante, deci nu sunt foarte dezamagita dar, pana si eu consider ca nu aceea era nota corecta pt. lucrarea mea de la civil...macar un 6 meritam si eu :)) asta e, next time...intre timp, fiecare cu munca si cu treaba lui si spor la acestea!!!

[ link extern ]
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
proastasatului a scris:

Nu sunt de acord aici Andreea, nu e la fel peste tot. Mai mult decat atat, imagineaza-ti te rog profesori ca Zoe Busuleanga, G. Calinescu, T. Vianu, G. Moisil si cati altii, nu la fel de celebrii dar la fel de onesti, luand bani. Sigur ca flagelul coruptiei se infrupta din saracie, deci saracia este o conditie necesara dar nu si suficienta! Refuz sa cred ca nu ar exista si dascali onesti. Refuz sa cred ca saracia ne motiveaza atitudini din care dispar onoarea, bunul simt, corectitudinea si profesionalismul.
Da am fost plecata pentru master, dar cea mai 'severa' experienta pe care am trait-o a fost in Austria. Fratele meu traieste acolo. Avea un proces de divort pe rol. Intr-o zi, in care se audiau martori, ne-am dus la judecatorie impreuna. Fratele meu a intrat in biroul judecatorului si au stat de vorba, singuri, aprox 30 de min. Judecatorul era in blugi. Sedintele, erau un fel de camere de consiliu, unde se statea la o masa ovala, nu 'prezidiu'.Printr-un fel de interfon erai chemat in sala. Pe citatie aveai trecuta ora. Doreai sa vorbesti cu judecatorul, ii bateai la usa biroului si te primea sau nu. Si de ce toate astea? Pentru ca credibilitatea lui era mai presus si de roba si de 'politia' interceptarilor ambientale. Acel judecator era pur si simplu un om integru. Un om care nu trebuia haituit. Niciodata nu se va obtine cinste si onoare haituind!!!!!
Cred cu tarie ca astfel de oameni exista si in Romania. Oare daca cineva i-ar fi oferit acelui judecator 1 mil de euro si-ar fi schmibat decizia? Fireste ca nu am raspunsul. Dar din tinuta si exercitiul lui tind sa cred ca acel om nu si-ar fi vandut imaginea si statul de respect social.
De ce nu credem ca si la noi se poate? De ce voi care sunteti tineri nu luptati pentru o idee, aceea de transparenta si corectitudine!
Nu reusim sa depasim iesitul in strada doar pe motiv de frig si foame?


Vorbesti despre alte vremuri ( zoe, calinescu, vianu)...eu ma refeream strict la contextul actual...si nu am spus ca peste tot este la fel, ci ca se intampla si pe la case mai mari...nici nu iti imaginezi cat mi-ar placea ca cele traite de tine in Austria sa se intample intr-o buna zi si la noi...presupun ca ai fost prin instante si in tara, sa vezi cum se desfasoara lucrurile :|