avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate mary25

Activitate mary25

Răspuns la discuția hotarare divort????
Eu sunt reclamanta si am avut proce in 16,dar eu am inteles gresit si am mers in 17.am facut o declaratie ce am depus-o la dosar cum ca a fost o neintelegere si ca proba am avut un ziar in care l-am citat pe parat in 17.grefiera sefa a zis sa stau linistita ca nu se v-a suspenda,dar nu pot sta linistita pt ca eu chiar imi doresc divortul asta.va multumesc
aveti idee ce se poate intampla daca sedinta a fost incheiata asa: fata de lipsa nejustificata a partilor,amana pronuntarea hotararii pe data de.....Iar la detalii scrie Incheiere.va rog frumos sa ma jutati.va multumesc
Răspuns la discuția Divort
am fost la tribuna si am dus o declaratie in care motivez neintelegerea corecta a termenului.mi s-a spus de acolo ca termenul urmator v-a fi luni 22.11.2010,dar nu v-a fi sedinta ci o hotarare.aveti idee ce este?s-ar putea sa se suspende dosarul?va multumesc
Răspuns la discuția Divort
Cand am mers astazi la tribunal d-nele de acolo au zis sa fac o declaratie prin care sa motivez lipsa mea.imi puteti da vreo idee cam ce ar trebui sa contina acea declaratie?va multumesc pentru raspunsuri
Discuție Divort
Buna ziua.Am inceput divortul din luna aprilie 2010.am avut in jur de 5 infatisari pana acum din cauza ca paratul nu s-a prezentat la divort din rea vointa,iar el este plecat in Germania si a fost citat acolo de 2 ori si la domiciliul din Romania de 2 ori,dar el nu a semnat nici o citatie.la ultimul termen de judecata,judecatorul mi-a cerut o declaratie de la parat cum ca este de acord cu divortul si ca este de acord sa fie citat la domiciliul din Romania indiferent daca primeste el citatiile sau nu.paratul nu a vrut sa-mi faca nici o declaratie.urmatorul termen de judecata era pe 16.11.2010,dar eu si martorii am inteles ca este pe 17.11.2010,deci nu m-am prezentat la sedinta.s-a amanat pe 22.11.2010.ce sa fac acum?cum sa justific neprezentarea mea in calitate de reclamant?mentionez ca eu l-am citat in ziarul Romania libera cu termenul de 17.11 2010.mentionez ca nu avem copii si nici alte bunuri de impartit.acum nu stiu ce sa mai fac...o declaratie?va multumesc enorm de mult daca mi-ati putea da un sfat mi-ati fi de mare ajutor