avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate lavinia82

Activitate lavinia82

Multumesc pentru promtitudine!
Creditul a fost facut in 2007 (14 ani), iar in 2008 banca a vandut creanta (am dovada). Am primit si o somatie de la executorul judecatoresc in 2010. Mentionez ca am avut codebitor, Se poate negocia cu firmele de recuperare pein firma de mediere?
Buna ziua!
Am nevie de sfatul dvs! Acum 12 ani de zile am facut un credit in euro pe care nu l-am platit, creanta a fost data catre mai multe firme de recuperari. Intrebare: cum as putea sa renegociez cu banca rambursarea si comisionul ?
Buna ziua,
Bunicul meu a avut un teren in suprafata de 0.48ha ce astazi este folosit de Complexul Energetic Oltenia. Mostenitorii (tata, fratele si bunica) au incercat restituirea acestuia si in 2018 au primit de la Agentia Nationala a Retrocedarilor raspuns negativ cu pozibilitate de recurs dar din pacate ei nu au continuat. Se mai poate face ceva? Se poate relua de la inceput procedura de restituire?Multumesc anticipat!
Buna ziua,
Fratele meu a executat in anul 2002 o pedeapda de 1,3 ani pentru furt. Se poate prescie fapta?
Multumesc anticipat!
Buna ziua,
Am o datorie la o banca si m-au dat pe mana recuperatorilor, se poate cere falimentent persoana fizica? Daca da, in ce conditii?

Multumesc anticipat!
Buna ziua,
Ma puteti ajuta va rog cu enumerarea demersurilor (si a timpilor de asteptare) ce trebuiesc facute pentru recuperarea in original a certificatului CUI ptr un SRL.
Mentionez ca acesti certificat a fost pierdut.
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Poprire cont bancar

?
lavinia82 a scris:

Poprirea se poate prescrie?
Exista un procent fix din venituri care se opreste?

Răspuns la discuția Poprire cont bancar
Poprirea se poate prescrie?
Exista un procent fix din venituri care se opreste?
Răspuns la discuția Poprire cont bancar
Am intrebat si mi s-a spus sa iau legatura cu ANAF-ul.
Buna ziua,
Am nevoie sa-mi fac un card de salariu la o banca comerciala cu care am interactionat acum cativa ani (adica in 2011). Reprezentantul bancii sustine ca am poprire pe cont. Mentionez ca pana in prezent nu am primit nimic oficial de la ANAF cum ca as avea vreo datorie.
Multumesc Anticipat!
O zi buna!