avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate ElenaManuela

Activitate ElenaManuela

Asociatia a fost infiintata in anul 1999 si tot atunci s-a eliberat C.I.F. Eu sunt administrator de aproape un an,dar ma intreb de atatia ani nimeni nu a vazut ca nu exista hotararea judecatoreasca?Deseara vom avea sedinta si vom vedea ce hotarari se vor lua.Locatarii sunt foarte nemultumiti pt ca toti stiau ca suntem Asociatie de Proprietari.Sper sa gasim cea mai buna soultie.
Am vorbit cu un avocat si mi-a spus ca trebuie reluata toata procedura.
Eu ma intreb de ce nu a fost eliberat C.I.F in baza hotararii judecatoresti si sa dat in baza unei legi.
Sunt administrator la un bloc.De mai bine de un an am cerut presedintelui sa-mi dea hotararea judecatoreasca sa ma pot ocupa de depunerea documentelor pentru reabilitare cat si pentru incheierea contractelor de munca dar nu le-am primit.Am insistat mai mult si mi s-a spus ca nu o mai gaseste.Am mers la judecatorie sa iau o copie legalizata dupa hotarare si stupoare.Dosarul nostru care trebuia soutionat din Martie 1999 nu a fost solutionat.Avem statutul,avem asocierea avem C.I.F dar nu avem hotarare judecatoreasca. C.I.F s-a autorizat in baza legii 114/1996 nu in baza unei hotarari judecatoresti.
V-asi ruga sa ma ajutati .
Va multumesc