avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters177963

Activitate ContSters177963

legally a scris:

Trebuie dovada faptului ca persoana este purtatoarea virusului .Si de asemenea si analize ale dvs.In lipsa dovedirii acestor aspecte , care fac obiectul plangerii, nu veti face nimic.Probele de care vorbiti nu sunt relevante prin ele insele , aveti nevoie sa scrie negru pe alb ca persoana este purtatoare a virusului...in fine, vedeti cum reusiti sa o convingeti sa-si faca nalizele.Altfel, nu rezolvati nimic.



dar in timpul procesului pot cere expertiza medicala a ei si testul hpv? la barbati nu se face testul asta e problema
legally a scris:

Sanse exista, in opinia mea, cu conditia sa va puteti sustine plangerea cu probe temeinice.



cam care ar fi probele de care i-mi spuneti? ca sa va pot spune ce am eu ca dovezi. 1 trimiterea de la medicul de familie catre consult de specialitate la bucuresti catre spitalul cantacuzino 2 testul papanicolau in care nu se specifica despre existenta hpv pt ca acest test se fac pt formele canceroase

in analiza scrie flora microbiana abundenta printe altele
deci credeti ca am vre-o sansa????????
trope_doi a scris:

Departe de mine sa contest inconstienta unei astfel de persoane dar... cosmeticiana chiar ar executa procedura de epilare inghinala - sa zic asa :D - daca ar vedea negii respectivi? Cosmeticienele au o pregatire... zic si eu... Daca femeia "acuzata" in acest topic isi epileaza numai picioarele si axilele nu exista un pericol de transmitere a HPV...

later edit: am citit ceva mai tarziu ultima interventie a utilizatorului care a initiat subiectul... Si nu inteleg: ce doreste? Sa o stie divortata pe femeia care l-a imbolnavit sau... ce?!

later later edit:
andymihalcea a scris:
am fost cu ea la medic pt control genicologic dar nu am dovada certa ca are HPV. Doctorul ia dat tratament pt HPV urmand ca dupa 3 luni sa revina la contrlol cu testul HPV ce ea nu vrea sa il faca.

Adica... e HPV sau nu?




trope_doi in momentul in care a mers la doctor a facut doar examen citologic facandu-se ca nu stie ce ia cerut doctorul. adica testul papa nicolau. la testul papa nicolau apare numai formele canceroase. hpv avind 100 de tulpini in care doar cateva sunt canceroase. restul fiind daoar forme care impreuna cu alte boli venerice se pot tranforma in cancer sau ne tratate la timp. iar ea trebuie sa faca testul hpv .
nu e vb ca vreau sa o stiu div ci faptul ca nu-si doreste sa div . ma duce cu gandul ca face parte din familia moderna in care in weekend pt ca doar atunci ne vedem fiecare din ei se plimba cu amanti. durerea mare este ca fetita mea de 7 ani ii spune mami si a pus foarte multe sentimente in ea fiind foarte atasata de Nicoleta. fetita mea isi doreste o mama pt ca mama ei naturala ne-a parasit pt o idila acum 3 ani si simte nevoia de mama pt ca maicasa nici macar tel nu-i da de cand am custodia fetei . faptul ca nici dupa 9 luni de zile nu vrea sa div spunand ca sa faca el pasul si inca locuind cu el seara inchizandu-si telefoanele.
Dumnevostra a-ti face lucrul asta? eu sunt un om sentimentalis in care seara i-mi doresc ca tot omul iubitor de familie sa-i spun noapte buna. dar..............tel e inchis. crezi ca e normal sa ai tel inchis cand iubesti un om care seara vrea sa-ti spuna noapte buna iubita mea. raspunsul ei a fost cand am intrebat de ce are tel inchis noaptea IN PREZENTA LUI NU POT SA VB LA TEL PT CA INCA SUNT SOTIA LUI SI PINA DIV NU AM CUM SA VB CU TINE SEARA LA TEL
ea se epileasa pe tot corpul chiar si sub brat si o parte din zona genitala, mentinez ca acesti negi se exind de la fund pina in zona genitala. iar cosmeticiana o are clienta de ani buni. dar doamna a intrebat-o ce sunt si ea ia spus ca si mie. "cum am pe corp am si acolo"" merge des la cosmeticiana deci e o clienta buna si "de incredere" de aceea cred ca nici ea nu ia in calcul o problema grava. hpv fiind o necunoscuta pt multi oameni.

as vrea sa mai spun lui trope_doi ca in momentul in care a mers la doctor a facut doar examen citologic facandu-se ca nu stie ce ia cerut doctorul. adica testul papa nicolau. la testul papa nicolau apare numai formele canceroase. hpv avind 100 de tulpini in care doar cateva sunt canceroase. restul fiind daoar forme care impreuna cu alte boli venerice se pot tranforma in cancer sau ne tratate la timp. iar ea trebuie sa faca testul hpv .
nu e vb ca vreau sa o stiu div ci faptul ca nu-si doreste sa div . ma duce cu gandul ca face parte din familia moderna in care in weekend pt ca doar atunci ne vedem fiecare din ei se plimba cu amanti. durerea mare este ca fetita mea de 7 ani ii spune mami si a pus foarte multe sentimente in ea fiind foarte atasata de Nicoleta. faptul ca nici dupa 9 luni de zile nu vrea sa div spunand ca sa faca el pasul si inca locuind cu el seara inchizandu-si telefoanele.
Dumnevostra a-ti face lucrul asta? eu sunt un om sentimentalis in care seara i-mi doresc ca tot omul iubitor de familie sa-i spun noapte buna. dar..............tel e inchis
primul lucru pe care vreau sa il fac este sa merg la politie sa fac o plingere si sa il cheme si pe sot pt ca sunt 9 luni de cand spune ca div dar ei inca locuiesc impreuna. a trecut august cu div septembrie acum ca la anul. ea si-a retas plangerea pt ca aflase ulterios ca va fi chemat si sotul la declaratii. el nu stiu ce rel mai au ei pt ca nici nu stiu unde stau. ea spunand ca bine sa ramanem anonimi panaa se va termina divortul care divort nici macar nu sa declansat. tot ce stiu este ca adresa din buletin nu e valabila pt acolo stau alte persoane parintii ei vanzand apartamentul iar ei stau cu chirie. singura adresa unde stiu ca o pot gasi e serviciul. numai ea a venit la bucuresti la mine acasa
perioada de incubatie a virusului e intre 2 luni pina la un an. mai exact in aceasta perioada poate sa apara. deja ea la data sus mentionata avea condiloame
la mine stagiul e inca de aparitie adica sub forma rosie ca o alunita mica. ea are foarte mule in ultima perioada unele chiar formand creasta de cocos. doctorul spunandui la data controlului mai exact 27-06-2010 ca acelea nu se vor trata decat cauterizete
la asta ma refeream si eu cand spuneam ca sansele mele la o viata de familie sau diminuat mul. ea spunandu-mi fara scrupule ca EU O SA IMBOLNAVESC PE ALTUL TU PE ALTA. faptul ca inca merge la epilat spunandu-mi ca la epilat ii mai rupe cat un neg va dati seama ca nu o afecteza ca i-am spus ca sa nu mearga ca pote infecta si pe alti. ea mi-a raspuns STAI LINISTIT ANDY CA CEARA AIA O FIERBE. doctorul a spus ca exista posibilitatea infestari si la epilat. cert e ca ea nu mai face tratament de o luna si cand vb sa mergem la doctor sa faca testul HPV i-mi inchide tel si spune ca nu ma intereseaza pe mine cand merga si daca merge
poi ea are negi genitali. si este boala venerica. am vb cu medicul si el mi-a spus asta