avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Activitate gos_

Activitate gos_

Am facut in tocmai cum spune doamna Carmen, am facut declarație de construire fără autorizație a clădirii anexă, problema este ca terenul din care face parte parcela mea este inceput un PUZ pe 2 ha format din 23 de parcele pe care sunt 15 proprietari si se tot tergiverseaza finalizarea lui, mai sunt construite alte 5 case dar eu sunt singurul inregistrat la primarie si care platesc impozit pe casa. Mi s-a zis de o cunostiinta ca dupa 5 ani din momentul in care platesc impozitul primaria ar fi obligata intr-un fel sa imi faciliteze intrarea in legalitate. Este posibil acest lucru, pot eu individual doar pe parcela mea sa primeasc autorizatie, puz ?
Buna ziua
Am construit o casa pe un teren care a fost parcelat in mai multe loturi si care nu are nici in momentul acesta autorizatie de constructie si nici PUZ aflandu-ne in litigiu cu fostul proprietar al terenului dar dintre toti proprietarii sunt singurul care sa fost trecut la impozit cu casa si platesc de 3 ani impozitul. Exista vreo posibilitate ca dupa 5 ani sa fiu trecut in legalitate cu casa sa am numar de casa, autorizatie etc ?