avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate mihailmihail

Activitate mihailmihail

Răspuns la discuția refuzul de a semna un NIR
Multumesc ,dar cine a pomenit despre marfa lipsa??
Imi pare rau doar ca am mers pe incredere,atit .
Răspuns la discuția refuzul de a semna un NIR
Stiu ca pare si chiar si este ciudat insa NU o am,nu mi-a fost data.
De la inceputul activitatii am primit marfa,am depozitat-o si m-am ocupat singura de livrarea ei .Atributii pe care le-am avut fiind singura in departament.De-a lungul timpului am avut 2 colege,dar acum sint din nou singura si nu am nevoie de surprize neplacute acum la sfirsit.
Răspuns la discuția refuzul de a semna un NIR
Sincer ,de curind am aflat ce este acela un NIR si cind se intocmeste,spre rusinea mea..
Multe din produsele care apar pe aceste ultime NIR-uri au fost deja vindute,nu mai exista pe stoc.
Iar cu fisa postului e alta poveste....nu o am ,nu mi-a fost data.
Ce sfat imi dati? Legal pot refuza semnarea tuturor NIR-urilor aduse sau trebuie sa le verific pe baza inventarului existent astazi?
Apreciez ff mult un sfat documentat ...Multumesc.
Am o problema: mi-am dat demisia din functie si acum incerc sa-mi pazesc spatele.Concret ,sint sales manager si am in grija si un inventar,firma ocupindu-se cu distributia unor produse.Mi s-au adus spre semnare pe ultima suta de metri NIR-uri care dateaza de acum 5 luni si pina in prezent .Pot sa nu le mai semnez?Mi-e teama de facaturi acum la sfirsit ,mai ales ca la comisia de receptie nu e trecut niciun nume.Apare doar al meu.