avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1614 soluții astăzi
Forum Activitate ancayo

Activitate ancayo

Buna ziua , am si eu o problema cu care ma confrunt de mai multa vreme . Acum 2 ani am avut un OPEL ASTRA G - an : 2000 , adus din Germania , normal ca a fost nebunia cu taxa de inmatriculare , si am inmatriculat-o la bulgari . Anul trecut pe 10 octombrie 2009 ..sotul meu a avut un accident de masina , in urma caruia a decedat . Masina a fost praf facuta , si lucrand la un service auto , dupa ce am ridicat-o de la politie ..am dezmembrat-o . Am toate actele , numerele de inmatriculare , cartea de identitate , tot . Problema este ca nu stiu cum sa procedez cu radierea , pt. ca nimeni nu stie sa ma lamureasca . Cel care mi-a inmatriculat-o nu-mi mai raspunde la telefon , si se fac aproape 2 ani de cand eu nu am platit nimic la masina , si nu stiu cum sa procedez s-o radiez , sa nu ma trezesc peste ceva timp , cu cine stie ce amenzi ..sau cum o-r fi legile la ei . Am rugamintea , daca puteti sa ma ajutati cu un sfat , orice , de unde sa incep , cum sa fac . Astept un raspuns , multumesc anticipat !!