avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate cristinacarstoiu

Activitate cristinacarstoiu

Este vorba de un teren care pe site-ul ANCPI([ link extern ] )
nu apare nici ca numar cadastral si nici pe hartile geo nu apare. Terenul fiind situat langa albia unui parau,
albia deplasandu-se a facut loc unui teren de vreo cativa metri latime. Este posibil ca acest teren sa fie incadrat undeva si
sa fie posibil sa fie cumparat pe la primarie? Cui ar trebui sa ma adresez si ce acte ar fi necesare pentru a putea face posibila
folosirea acestui teren?
Va multumesc pentru informatii !
Da, dar
In Art.11 - (2) Proprietarul nu poate schimba aspectul sau destinatia proprietatii comune, fara a obtine mai intai acceptul din partea asociatiei de proprietari.

Inchiderea banconului ceea ce modifica un pic structura blocului,aceasta se incadreaza in articolul 11-(2)?
Buna ziua
Recent am cumpara un apartament. As dori sa fac modificari legate spargerea unor pereti,nu de rezistenta, cum ar fi desfintarea camarii din bucatarie, spargerea zidului dintre bucatarie si antreu, inchiderea unui balcon ,desfintarea usii din sufragerie si largirea acesteia daca este posibil.Am vrut ca totul sa fie lagal si am apelat la un arhitet care sa imi faca structura de rezistenta si sa depuna actele la primarie pt a primi autorizatie pentru aceste modificari.Inainte de a incepe acest proiect am fost rugata sa merg la administrator sa primesc o stampila de la asociatie si semnaturi de la locatari in vederea inceperi proiectului. Administratorul, nu a a fost de acord cu aceasta semantura si aceasta stampila ca motiv ca sunt niste aberatii ceea ce cer eu, ca nu a mai auzit de asa ceva si ca cum adica el nu si-a facut, cum sa fac eu, i-am explicat ca vrem totul sa fie legal de aceea am apelat la arhitect,apoi imi zice ca oamenii aceea sunt niste oameni de nimic , apoi ca sa facem ilegal ca doar asa vom putea face in nici un ruptul capului el nu semneaza.
Cum ar trebui sa procedez de acum incolo?
Ce as putea face? Pe ce lege m-as putea baza?
Nu as putea depune actele la primarie fara aprobarea locatarilor sau administratorului?